Vyhľadať
Close this search box.

Archív tlačových správ

2024

Autobusová doprava počas jarných prázdnin v Košickom kraji

Michalovce, 16. februára 2024 – Príchod jarných prázdnin prinesie zmenu v regionálnej doprave, ktorú zabezpečuje spoločnosť ARRIVA Michalovce v Košickom kraji a meste Trebišov. Autobusy budú počas tohto obdobia premávať v prázdninovom režime, o čom v cestovných poriadkoch informujú značky uvedené pod číslom spoja.

Oslávte Medzinárodný deň darovania knihy a prineste knihu do zdieľanej knižnice na autobusovej stanici

Bratislava, 13. februára 2024 – Medzinárodný deň darovania knihy, ktorý tento rok pripadne na 14. február, je príležitosťou podeliť sa o obľúbené knihy aj s druhými. Tým, ktorí cestujú regionálnymi autobusovými linkami, ponúka spoločnosť ARRIVA už druhý rok možnosť priniesť už prečítané knihy z vlastnej knižnice do niektorej zo zdieľaných knižníc na autobusových staniciach a dať im tak šancu osloviť ďalších čitateľov.

Zmena v autobusovej doprave počas jarných prázdnin v Žilinskom kraji

Ružomberok, 9. februára 2024 – Príchod jarných prázdnin prinesie zmenu v regionálnej aj mestskej autobusovej doprave. Autobusy spoločnosti ARRIVA Liorbus v Žilinskom kraji budú počas tohto obdobia premávať v prázdninovom režime, o čom v cestovných poriadkoch informujú značky uvedené pod číslom spoja.

V autobusoch spoločnosti ARRIVA Michalovce bude možné platiť aj bankovou kartou

Michalovce, 31. januára 2024 – Cestujúci spoločnosti ARRIVA Michalovce môžu v autobusoch od 1. februára 2024 uhrádzať cestovné aj bankovou kartou. Výška cestovného pri platbe kartou je zhodná s výškou platby v hotovosti. Platobnú kartu nie je možné použiť na dobitie kreditu na čipovej karte. Bezhotovostná platba predstavuje pohodlné, rýchle a bezpečné vybavenie cestujúcich.

Takmer 16 miliónov ľudí v Nitrianskom kraji cestovalo v minulom roku autobusmi ARRIVA

Nitra, 30. januára 2024 – Spoločnosť ARRIVA prepravila v Nitrianskom kraji v roku 2023 spolu takmer 16 miliónov cestujúcich, čo je nárast o 5 percent v porovnaní s rokom 2022. Regionálnu autobusovú dopravu objednanú Nitrianskym samosprávnym krajom využilo 14,4 milióna cestujúcich, ďalších 1,5 milióna prepravili autobusy mestskej dopravy v Leviciach, Nových Zámkoch, Komárne, Šali, Štúrove, Šuranoch, Šahách, Zlatých Moravciach a Vrábľoch.

Takmer 12 miliónov ľudí v Trnavskom kraji cestovalo v minulom roku autobusmi ARRIVA

Trnava, 30. januára 2024 – Spoločnosť ARRIVA prepravila v Trnavskom kraji v roku 2023 spolu takmer 12 miliónov cestujúcich, čo je nárast o 10 percent v porovnaní s rokom 2022. Regionálnu autobusovú dopravu objednanú Trnavským samosprávnym krajom využilo 7,8 milióna cestujúcich, ďalšie štyri milióny prepravili autobusy mestskej autobusovej dopravy v Trnave, Piešťanoch, Senici a Hlohovci.

11 miliónov ľudí v Žilinskom kraji cestovalo v minulom roku autobusmi ARRIVA

Ružomberok, 30. januára 2024 – Spoločnosť ARRIVA prepravila v Žilinskom kraji v roku 2023 spolu viac ako 11 miliónov cestujúcich, čo je nárast o 13 percent v porovnaní s rokom 2022. Regionálnu autobusovú dopravu objednanú Žilinským samosprávnym krajom využilo 9,4 milióna cestujúcich, ďalších 1,6 milióna prepravili autobusy mestskej dopravy v Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne.

BikeKIA zaznamenala nový rekord, počet zdieľaných bicyklov v uliciach Žiliny sa bude opäť zvyšovať

Žilina, 19. januára 2024 – Služba zdieľaných bicyklov BikeKIA, ktorú s podporou mesta Žilina a Nadácie Kia Slovakia prevádzkuje spoločnosť ARRIVA Slovakia, zaznamenala v uplynulej sezóne nový rekord. V priebehu sezóny 2023 prekonali zdieľané bicykle v Žiline celkovú vzdialenosť viac ako štvrť milióna kilometrov a tým ušetrili takmer 40 ton CO₂ v porovnaní s individuálnou automobilovou dopravou.

ARRIVA bude ďalších 10 rokov zabezpečovať mestskú dopravu v Senci

Senec, 17. januára 2024 – Služby mestskej autobusovej dopravy (MAD) v meste Senec bude aj naďalej zabezpečovať spoločnosť ARRIVA. Nová zmluva, ktorú podpísali primátor mesta Senec Pavol Kvál a generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Mobility Solutions Peter Sádovský, bude platiť 10 rokov s účinnosťou od 1. júna 2024.

ARRIVA predstavila 74 nových moderných autobusov pre Trnavský kraj

Trnava, 10. januára 2024 – Spoločnosť ARRIVA dnes predstavila 74 nových autobusov, ktoré budú slúžiť cestujúcim v Trnavskom kraji. Kľúče od vozidiel vodičom symbolicky odovzdal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Priemerný vek autobusov spoločnosti ARRIVA, ktoré zabezpečujú regionálnu dopravu v okresoch Trnava, Piešťany, Hlohovec a Senica, bude vďaka novému prírastku do flotily 3,6 roka.

Koniec vianočných prázdnin prinesie viac spojov cez pracovné dni

Bratislava, 3. januára 2024 – Cestujúci v regionálnej a mestskej autobusovej doprave zabezpečovanej spoločnosťami ARRIVA na Slovensku si môžu vo štvrtok 4. januára pri vystupovaní z autobusu pripomenúť Svetový deň Braillovho písma. Týmto písmom sú totiž označené aj tzv. zvončeky, teda tlačidlá slúžiace na signalizovanie zastavenia vozidla a na oznámenie stavu núdze.

V autobusoch ARRIVA si môžete pripomenúť Svetový deň Braillovho písma

Bratislava, 3. januára 2024 – Cestujúci v regionálnej a mestskej autobusovej doprave zabezpečovanej spoločnosťami ARRIVA na Slovensku si môžu vo štvrtok 4. januára pri vystupovaní z autobusu pripomenúť Svetový deň Braillovho písma. Týmto písmom sú totiž označené aj tzv. zvončeky, teda tlačidlá slúžiace na signalizovanie zastavenia vozidla a na oznámenie stavu núdze.

2023

Mestská a prímestská autobusová doprava počas vianočných sviatkov

Bratislava, 15. december 2023 – Spoločnosti ARRIVA na Slovensku zabezpečia počas nastávajúcich sviatkov a vianočných prázdnin mestskú a prímestskú autobusovú dopravu pre cestujúcich v osemnástich mestách a piatich krajoch Slovenska podľa platných cestovných poriadkov v režime prázdnin a štátom uznaných sviatkov.

Vodiči ARRIVA v mikulášskych čiapkach potešili najmä deti

Nové Zámky/Nitra/Bratislava/Dolný Kubín/Michalovce, 6. decembra 2023 – Pri príležitosti sviatku svätého Mikuláša si dnes mnohí vodiči spoločnosti ARRIVA v piatich krajoch Slovenska nasadili mikulášske čiapky a deti si v ich autobusoch mohli vziať aj z pripravených cukríkov. S podporou dopravnej spoločnosti aj takto pripomenuli cestujúcim blížiace sa Vianoce.

Od 10. decembra začnú platiť nové cestovné poriadky, zastávka v podzemí OC Nivy sa ruší

Bratislava, 6. decembra 2023 – Od 10. decembra začnú na celom Slovensku platiť nové cestovné poriadky verejnej osobnej dopravy pre obdobie 2023/2024. Ide o každoročné zmeny, ktoré nadväzujú na zmeny v grafikone železničnej dopravy. Hlavným cieľom zmien cestovných poriadkov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy je udržať nadväznosť autobusových spojov, skrátiť čas cestovania a reagovať na požiadavky cestujúcich i objednávateľov. V Bratislavskom kraji nájdu cestujúci informácie o príchodoch a odchodoch svojich autobusov aj na stránke spoločnosti ARRIVA.

Od 10. decembra začnú platiť nové cestovné poriadky, zlepší sa nadväznosť

Ružomberok, 5. decembra 2023 – Od 10. decembra začnú na celom Slovensku platiť nové cestovné poriadky verejnej osobnej dopravy pre obdobie 2023/2024. Ide o každoročné zmeny, ktoré nadväzujú na zmeny v grafikone železničnej dopravy a požiadavky cestujúcich aj objednávateľa, ktorým je Žilinský samosprávny kraj. Hlavným cieľom zmien cestovných poriadkov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy je udržať nadväznosť autobusových spojov, skrátiť čas cestovania a reagovať na požiadavky cestujúcich i objednávateľov. V Žilinskom kraji nájdu cestujúci informácie o príchodoch a odchodoch svojich autobusov aj na stránke spoločnosti ARRIVA.

Od 10. decembra začnú platiť nové cestovné poriadky, zlepší sa nadväznosť

Michalovce, 5. decembra 2023 – Od 10. decembra začnú na celom Slovensku platiť nové cestovné poriadky verejnej osobnej dopravy pre obdobie 2023/2024. Ide o každoročné zmeny, ktoré nadväzujú na zmeny v grafikone železničnej dopravy a požiadavky cestujúcich aj objednávateľa, ktorým je Košický samosprávny kraj. Hlavným cieľom zmien cestovných poriadkov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy je udržať nadväznosť autobusových spojov, skrátiť čas cestovania a reagovať na požiadavky cestujúcich i objednávateľov. V Košickom kraji nájdu cestujúci informácie o príchodoch a odchodoch svojich autobusov aj na stránke spoločnosti ARRIVA.

Od 10. decembra začnú platiť nové cestovné poriadky, zlepší sa nadväznosť

Nitra, 5. decembra 2023 – Od 10. decembra začnú na celom Slovensku platiť nové cestovné poriadky verejnej osobnej dopravy pre obdobie 2023/2024. Ide o každoročné zmeny, ktoré nadväzujú na zmeny v grafikone železničnej dopravy a požiadavky cestujúcich aj objednávateľa, ktorým je Nitriansky samosprávny kraj. Hlavným cieľom zmien cestovných poriadkov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy je udržať nadväznosť autobusových spojov, skrátiť čas cestovania a reagovať na požiadavky cestujúcich i objednávateľov. V Nitrianskom kraji nájdu cestujúci informácie o príchodoch a odchodoch svojich autobusov aj na stránke spoločnosti ARRIVA.

Od 10. decembra začnú platiť nové cestovné poriadky, zlepší sa nadväznosť

Trnava, 5. decembra 2023 – Od 10. decembra začnú na celom Slovensku platiť nové cestovné poriadky verejnej osobnej dopravy pre obdobie 2023/2024. Ide o každoročné zmeny, ktoré nadväzujú na zmeny v grafikone železničnej dopravy a požiadavky cestujúcich aj objednávateľa, ktorým je Trnavský samosprávny kraj. Hlavným cieľom zmien cestovných poriadkov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy je udržať nadväznosť autobusových spojov, skrátiť čas cestovania a reagovať na požiadavky cestujúcich i objednávateľov. V Trnavskom kraji nájdu cestujúci informácie o príchodoch a odchodoch svojich autobusov aj na stránke spoločnosti ARRIVA.

V Leviciach si záujemcovia o prácu vodiča budú môcť vyskúšať jazdu autobusom

Nové Zámky, 4. decembra 2023 – Spoločnosť ARRIVA pozýva všetkých záujemcov a záujemkyne o prácu vodiča z Levíc a okolia, aby si už túto sobotu prišli vyskúšať šoférovanie autobusu. Jedinou podmienkou pre absolvovanie skúšobnej jazdy pod dohľadom skúsených inštruktorov autoškoly je vek 21 rokov a vodičské oprávnenie skupiny B (osobné motorové vozidlo).

Udržateľnosť verejnej dopravy závisí od jej financovania

Bratislava, 30. novembra 2023 – Spoločnosť ARRIVA na Slovensku zaznamenala v roku 2023 10 % medziročný nárast cestujúcich. Najvyšší počet cestujúcich pribudol v Bratislavskom kraji. Za celý rok 2023 odvezú autobusy ARRIVA na Slovensku v 18 mestách a piatich krajoch spolu 56 miliónov cestujúcich a najazdia 80 miliónov kilometrov. V roku 2023 odovzdala ARRIVA cestujúcim do užívania spolu 230 nových autobusov v Košickom, Nitrianskom a Žilinskom kraji a pozíciu lídra na trhu potvrdila aj v oblasti testovania a zavádzania inovácií v doprave. Spoločnosť privítala prijatie zákona o verejnej osobnej doprave a je pripravená participovať na pokračovaní integrácie verejnej dopravy. Pre rok 2024 bude podľa spoločnosti kľúčové zabezpečenie udržateľnej verejnej osobnej dopravy vrátane jej financovania, výchovy a získavania nových vodičov autobusov aj technických pracovníkov, pokračovanie liberalizácie osobnej železničnej dopravy na Slovensku a podpora modernizácie vozidlových parkov a súvisiacej infraštruktúry z fondov EÚ.

Veľké Kapušany majú nový autobusový terminál, ARRIVA predstavila aj moderné autobusy a nové služby

Veľké Kapušany, 22. novembra 2023 – Spoločnosť ARRIVA a Košický samosprávny kraj dnes vo Veľkých Kapušanoch odovzdali cestujúcim do užívania zrekonštruovaný prestupný terminál autobusovej stanice. Rekonštrukcia a modernizácia je súčasťou balíka investícií podporených z eurofondov v celkovej výške takmer 14 miliónov eur, ktorý zahŕňa aj úschovňu bicyklov s nabíjacou stanicou pre elektrobicykle, nové nízkopodlažné autobusy, výstavbu tepelného čerpadla na vykurovanie objektu stanice a tiež nové technické riešenia, ktoré umožnia plné zapojenie všetkých autobusov prímestskej dopravy spoločnosti ARRIVA Michalovce do Integrovaného dopravného systému Východ.

Počas jesenných prázdnin a Sviatku všetkých svätých premávajú autobusy ARRIVA v prázdninovom a sviatočnom režime

Bratislava, 26. októbra 2023 – Počas jesenných prázdnin 30. – 31. októbra budú mestské a prímestské autobusy spoločností ARRIVA jazdiť podľa cestovných poriadkov v prázdninovom režime, 1. novembra budú všetky autobusy jazdiť ako v nedeľu alebo štátom uznaný sviatok. V Trnave, Nových Zámkoch a Dolnom Kubíne bude posilnená doprava na cintoríny.

V Nitre si záujemcovia o prácu vodiča budú môcť vyskúšať jazdu autobusom

Nitra, 24. októbra 2023 – Spoločnosť ARRIVA pozýva všetkých záujemcov a záujemkyne o prácu vodiča z Nitry a okolia, aby si prišli vyskúšať šoférovanie autobusu. Jedinou podmienkou pre absolvovanie skúšobnej jazdy pod dohľadom skúsených inštruktorov autoškoly je vek 21 rokov a vodičské oprávnenie skupiny B (osobné motorové vozidlo).

V Trnave bude cestujúcich cez víkend voziť elektrobus zadarmo

Trnava, 20. októbra 2023 – Spoločnosť ARRIVA pozýva cestujúcich v Trnave, aby si vyskúšali jazdu v špičkovom elektrobuse Mercedes-Benz eCitaro. Ekologický autobus bez emisií bude so súhlasom mesta Trnava zaradený v dňoch 20. – 23. októbra 2023 na linku č. 16 Nemečanka – Nová ulica, pričom cestovanie v tomto autobuse bude bezplatné.

V Trnave si záujemcovia o prácu vodiča budú môcť vyskúšať jazdu autobusom

Trnava, 13. októbra 2023 – Spoločnosť ARRIVA pozýva všetkých záujemcov a záujemkyne o prácu vodiča z Trnavy a okolia, aby si prišli vyskúšať šoférovanie autobusu. Jedinou podmienkou pre absolvovanie skúšobnej jazdy pod dohľadom skúsených inštruktorov autoškoly je vek 21 rokov a vodičské oprávnenie skupiny B (osobné motorové vozidlo).

ARRIVA má záujem o absolventov dopravných škôl

Trnava, 12. októbra 2023 – Na podujatí „Kam po skončení základnej školy – Študuj dopravu“ predstavila dnes ARRIVA atraktívnu ponuku pre mladých ľudí so záujmom o kariéru v doprave. Podujatie pod záštitou Ministerstva dopravy SR sa už tradične uskutočnilo v areáli Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave.

Talianski experti už analyzujú údaje o čistote ovzdušia v Pezinku

Bratislava, 2. októbra 2023 – Zariadenia na meranie čistoty ovzdušia, ktoré boli v rámci projektu RE-BREATH umiestnené pri železničnej stanici v Pezinku počas leta, boli prevezené do Talianska, kde experti z Národného výskumného strediska (CNR) analyzujú získané údaje. ARRIVA medzitým pokračuje v testovaní nových ekologických bŕzd v každodennej prevádzke na autobusových linkách v Bratislavskom kraji. Monitorovacie jednotky sa vrátia na svoje miesto na prelome februára a marca budúceho roku.

ARRIVA odštartovala veľký prieskum spokojnosti cestujúcich

Bratislava, 22. septembra 2023 – Pri príležitosti Dňa bez áut (22. 9.) dnes spoločnosť ARRIVA zahájila na celom Slovensku už štvrtý ročník veľkého prieskumu spokojnosti cestujúcich. Zapojiť sa a vyhrať atraktívne ceny môžu cestujúci v piatich krajoch Slovenska – stačí, ak do 22. decembra odpovedia na 12 otázok.

Vysokoškoláci môžu vďaka čipovým kartám cestovať autobusom lacnejšie

Bratislava, 21. septembra 2023 – Vysokoškoláci môžu aj v novom akademickom roku získať výrazné zľavy pri cestovaní autobusovými linkami ARRIVA v rámci Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho, Žilinského a Košického kraja. Výška zľavy z cestovného pre študentov denného štúdia sa pri platbe čipovou kartou ARRIVA pohybuje od 28 % do 50 %.

Zákaznícke centrum ARRIVA pre obyvateľov Štúrova na novej adrese

Štúrovo, 19. septembra 2023 – Zákaznícke centrum spoločnosti ARRIVA v Štúrove sa presťahovalo do nových priestorov v centre mesta. Jeho slávnostné odovzdanie do užívania cestujúcej verejnosti sa uskutoční v piatok 22. septembra o 10.00. Zástupcovia mesta Štúrovo na podujatí vylosujú aj výhercu ročného bezplatného cestovného lístka na MHD.

Tri autobusy na alternatívny pohon budú počas Európskeho týždňa mobility voziť cestujúcich v Leviciach

Levice, 14. septembra 2023 – Dva modely najmodernejších elektrobusov a jeden ekologický autobus poháňaný stlačeným zemným plynom (CNG) budú počas Európskeho týždňa mobility voziť cestujúcich na linkách MHD v Leviciach. Testovaciu prevádzku v podmienkach bežnej mestskej premávky zabezpečila spoločnosť ARRIVA v spolupráci s poprednými výrobcami autobusov MAN, SOR a IVECO.

ARRIVA sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility, cestujúci v Nitrianskom kraji môžu vyhrať kredit v celkovej hodnote 3 600 eur

Nitra, 12. septembra 2023 – Počas Európskeho týždňa mobility, ktorý sa uskutoční v dňoch 16. – 22. septembra 2023, sa môžu cestujúci prímestskou autobusovou dopravou v Nitrianskom samosprávnom kraji a mestskou hromadnou dopravou v deviatich mestách kraja zapojiť do súťaže o kredity na čipovú kartu ARRIVA v celkovej hodnote 3 600 eur. Navyše – počas celého trvania Európskeho týždňa mobility (ETM) môžu zákazníci získať novú čipovú kartu v hodnote 4 eurá zadarmo. Žiaci základných škôl sa majú možnosť v tímoch zapojiť do výtvarnej súťaže s témou „Cestujeme spolu autobusom 15 rokov“ a získať jeden zo šiestich balíčkov výtvarných pomôcok v hodnote 250 eur.

ARRIVA sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility, cestujúci v Bratislavskom kraji môžu vyhrať kredit v celkovej hodnote 3 600 eur

Bratislava, 12. septembra 2023 – Počas Európskeho týždňa mobility, ktorý sa uskutoční v dňoch 16. – 22. septembra 2023, sa môžu cestujúci prímestskou autobusovou dopravou v Bratislavskom samosprávnom kraji zapojiť do súťaže o kredity na čipovú kartu ARRIVA v celkovej hodnote 3 600 EUR. Žiaci základných škôl sa môžu v tímoch zapojiť do výtvarnej súťaže s témou „Cestujeme spolu autobusom 15 rokov“ a získať jeden zo šiestich balíčkov výtvarných pomôcok v hodnote 250 eur.

ARRIVA sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility, cestujúci v Košickom kraji môžu vyhrať kredit aj výtvarné pomôcky

Michalovce, 12. septembra 2023 – Počas Európskeho týždňa mobility, ktorý sa uskutoční v dňoch 16. – 22. septembra 2023 sa môžu cestujúci prímestskou autobusovou dopravou v Košickom samosprávnom kraji a mestskou hromadnou dopravou v Trebišove zapojiť do súťaže o kredity na čipovú kartu ARRIVA v celkovej hodnote 3 600 EUR, pričom vďaka podpore Košického samosprávneho kraja a IDS Východ budú čipové karty počas celého týždňa vydávané bezplatne. Pre žiakov základných škôl je pripravená výtvarná súťaž s témou „Cestujeme spolu autobusom 15 rokov“, v ktorej môžu získať jeden zo šiestich balíčkov výtvarných pomôcok v hodnote 250 EUR.

ARRIVA sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility, cestujúci v Trnavskom kraji môžu vyhrať kredit aj výtvarné pomôcky

Trnava, 12. septembra 2023 – Počas Európskeho týždňa mobility, ktorý sa uskutoční v dňoch 16. – 22. septembra 2023, sa môžu cestujúci prímestskou autobusovou dopravou v Trnavskom samosprávnom kraji zapojiť do súťaže o kredity na čipovú kartu ARRIVA v celkovej hodnote 3 600 EUR. Počas celého trvania ETM si zákazníci budú môcť zakúpiť ročný sieťový predplatný cestovný lístok s takmer polovičnou zľavou a cestovanie mestskou autobusovou dopravou v Hlohovci bude počas celého týždňa len za evidenčné cestovné. Pre žiakov základných škôl je tiež pripravená výtvarná súťaž pre tímy s témou „Cestujeme spolu autobusom 15 rokov“, v ktorej môžu vyhrať jeden zo šiestich balíčkov výtvarných pomôcok v hodnote 250 EUR.

ARRIVA sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility, cestujúci v Žilinskom kraji môžu vyhrať kredit aj výtvarné pomôcky

Ružomberok, 12. septembra 2023 – Počas Európskeho týždňa mobility, ktorý sa uskutoční v dňoch 16. – 22. septembra 2023, sa môžu cestujúci prímestskou autobusovou dopravou v Žilinskom samosprávnom kraji zapojiť do súťaže o kredity na čipovú kartu ARRIVA v celkovej hodnote 3 600 EUR. Navyše už od 14. septembra až do ukončenia ETM môžu zákazníci získať novú čipovú kartu v hodnote 4 EUR zadarmo. Žiaci základných škôl sa tiež môžu v tímoch zapojiť do výtvarnej súťaže s témou „Cestujeme spolu autobusom 15 rokov“ a získať jeden zo šiestich balíčkov výtvarných pomôcok v hodnote 250 EUR.

ARRIVA v Leviciach odovzdala vodičom symbolické kľúče od nových autobusov pre cestujúcich v Nitrianskom kraji

Levice, 8. septembra 2023 – Generálny riaditeľ spoločností ARRIVA NITRA a ARRIVA Nové Zámky Silvester Zemes a primátor mesta Levice Ján Krtík dnes pred Mestským úradom v Leviciach symbolicky odovzdali vodičom spoločnosti ARRIVA kľúče od nových autobusov. Tie budú využívať cestujúci v prímestskej doprave v regiónoch Nové Zámky, Štúrovo, Šaľa, Komárno a Levice.

ARRIVA zabezpečí autobusovú dopravu z Modranského vinobrania

Bratislava, 7. september 2023 – Návštevníci obľúbeného Modranského vinobrania, ktoré sa uskutoční vo vinohradníckom meste Modra v dňoch 8. – 10. septembra 2023, budú môcť využiť linky spoločnosti ARRIVA na podujatie aj posilnené autobusové spoje z podujatia vo večerných a nočných hodinách.

S čipovou kartou ARRIVA NITRA a ARRIVA Nové Zámky cestujú školáci výhodnejšie, začiatok školského roka prináša aj viac spojov cez pracovné dni

Nitra/Nové Zámky, 30. augusta 2023 – Od pondelka 4. septembra budú autobusy spoločností ARRIVA NITRA a ARRIVA Nové Zámky premávať opäť v režime školského roka, čo znamená vyššiu frekvenciu spojov. Žiaci a študenti základných, stredných a vysokých škôl môžu pri cestovaní využiť lacnejšie a bezpečnejšie cestovanie s čipovou kartou ARRIVA NITRA a ARRIVA Nové Zámky. Zľava na cestovnom ušetrí nielen im, ale každému držiteľovi čipovej karty niekoľko desiatok eur ročne. Navyše, deti vďaka nej nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

Začiatok školského roka prináša viac spojov cez pracovné dni aj výhodnejšie cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Trnava

Trnava, 30. augusta 2023 – Od pondelka 4. septembra budú autobusy spoločností ARRIVA Trnava premávať opäť v režime školského roka, čo znamená vyššiu frekvenciu spojov. Žiaci a študenti základných, stredných a vysokých škôl môžu pri cestovaní využiť lacnejšie a bezpečnejšie cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Trnava. Zľava na cestovnom ušetrí nielen im, ale každému držiteľovi čipovej karty niekoľko desiatok eur ročne. Navyše, deti vďaka nej nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

S čipovou kartou ARRIVA Michalovce cestujú školáci výhodnejšie, začiatok školského roka prináša aj viac spojov cez pracovné dni

Michalovce, 30. augusta 2023 – Od pondelka 4. septembra budú autobusy spoločnosti ARRIVA Michalovce premávať opäť v režime školského roka, čo znamená vyššiu frekvenciu spojov. Žiaci základných a stredných škôl, ktorí cestujú autobusmi MHD v Trebišove a prímestskými autobusovými linkami v okresoch Trebišov, Michalovce a Sobrance môžu pri cestovaní využiť lacnejšie a bezpečnejšie cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Michalovce. Zľava na cestovnom ušetrí nielen im, ale každému držiteľovi čipovej karty niekoľko desiatok eur ročne. Navyše, deti vďaka nej nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

S čipovou kartou cestujú školáci na Orave a Liptove výhodnejšie, začiatok školského roka prináša aj viac spojov cez pracovné dni

Ružomberok, 30. augusta 2023 – Od pondelka 4. septembra budú autobusy spoločností ARRIVA Liorbus premávať opäť v režime školského roka, čo znamená vyššiu frekvenciu spojov. Žiaci základných a stredných škôl môžu tiež pri cestovaní využiť lacnejšie a bezpečnejšie cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Liorbus. Zľava na cestovnom ušetrí nielen im, ale každému držiteľovi čipovej karty niekoľko desiatok eur ročne. Navyše, deti vďaka nej nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

S čipovou kartou ARRIVA cestujú školáci výhodnejšie, začiatok školského roka prináša aj viac spojov cez pracovné dni

Bratislava, 30. augusta 2023 – Od pondelka 4. septembra budú autobusy spoločnosti ARRIVA v Bratislavskom kraji premávať opäť v režime školského roka, čo znamená vyššiu frekvenciu spojov. Pribudnú tiež dve nové linky a zmeny cestovných poriadkov v regiónoch Pezinok, Senec a Šamorín. Žiaci a študenti základných, stredných a vysokých škôl, ktorí cestujú autobusmi prímestských autobusových liniek v Bratislavskom kraji, zároveň môžu pri cestovaní využiť lacnejšie a bezpečnejšie cestovanie s čipovou kartou ARRIVA. Zľava na cestovnom ušetrí nielen im, ale každému držiteľovi čipovej karty niekoľko desiatok eur ročne. Navyše, deti vďaka nej nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

Nové Zámky, Levice a Štúrovo umožnia aj tento školský rok cestovať žiakom a študentom zadarmo

Levice/Nové Zámky/Komárno, 25. augusta 2023 – Cestovanie zadarmo v rámci projektu „Poď s nami do školy busom zdarma“ budú môcť využívať žiaci prvého až deviateho ročníka základných škôl a gymnázií aj v školskom roku 2023/2024, a to na všetkých linkách MHD v Nových Zámkoch, Leviciach a Štúrove. Vďaka partnerskej spolupráci spoločnosti ARRIVA a samospráv pokračuje tento úspešný a populárny projekt už deviaty rok.

ARRIVA začala v Pezinku testovať nové ekologické brzdy

Pezinok, 7. augusta 2023 – Prímestské autobusy vybavené novým typom ekologických bŕzd oddnes testuje v každodennej prevádzke spoločnosť ARRIVA. Nové brzdy by mali prispieť ku zvýšeniu čistoty ovzdušia na autobusových zastávkach, na rušných križovatkách a v ich okolí. Účinnosť novej technológie merajú špeciálne zariadenia inštalované v Pezinku už od polovice júla. V rámci európskeho projektu testujú spolu s Pezinkom nové brzdy aj v talianskom Bergame.

ARRIVA zabezpečí kyvadlovú dopravu pre návštevníkov OÁZA International Gastrofestival v Komoči

Nové Zámky, 2. augusta 2023 – Návštevníci OÁZA International Gastrofestivalu, ktorý sa uskutoční v piatok 4. augusta a sobotu 5. augusta, budú môcť využiť kyvadlovú dopravu z Nových Zámkov priamo do OÁZA kempu v Komoči, ktorú zabezpečí spoločnosť ARRIVA Nové Zámky. Môžu si tak naplno vychutnať atmosféru jedinečného festivalu dobrého jedla a vyhnúť sa očakávanej hustej premávke a parkovaniu.

Cyklobusy ARRIVA od 1. augusta už aj v pohorí Tribeč

Nitra, 1. augusta 2023 – Od utorka 1. augusta odštartovala spoločnosť ARRIVA NITRA prevádzku cyklobusov, ktoré cyklistom uľahčia objavovanie cyklotrás v pohorí Tribeč. Po Záhorí, Orave, Liptove, Zemplíne a Tokaji je to už šiesty slovenský región, v ktorom dopravca ARRIVA ponúka túto obľúbenú službu.

ARRIVA spolu s talianskymi partnermi meria v Pezinku čistotu ovzdušia na autobusových zastávkach

Pezinok, 27. júla 2023 – Na autobusových zastávkach pri železničnej stanici v Pezinku odštartovali pracovníci Národného výskumného strediska (CNR) z Talianska meranie čistoty ovzdušia. Ide o súčasť projektu RE-BREATH podporeného Európskou úniou v programe LIFE, ktorého ďalšími partnermi sú spoločnosti ARRIVA na Slovensku, Arriva Italia, Brembo a talianske mesto Bergamo.

V 10. ročníku kampane „DO PRÁCE NA BICYKLI“ najazdili zamestnanci spoločnosti ARRIVA viac ako 5 000 km

Nitra, 25. júla 2023 – Zamestnanci spoločnosti ARRIVA, ktorí sa zapojili do celoslovenskej kampane „DO PRÁCE NA BICYKLI“ (DPNB), najazdili za mesiac viac ako 5 300 km a ušetrili viac než 1 300 kg CO₂. Pripojili sa tak k vyše 14-tisíc obyvateľom Slovenska, ktorí v jubilejnom desiatom ročníku tohto podujatia prešli neuveriteľných 1,8 milióna kilometrov a tým ušetrili viac ako 469 ton CO₂.

ARRIVA je na Slovensku už 15 rokov, za ten čas zdvojnásobila počet zamestnancov aj počet ročne najazdených kilometrov

Nitra, 30. júna 2023 – Spoločnosť ARRIVA si pripomína 15. výročie príchodu na Slovensko. Z pôvodne dvoch spoločností s približne tisíckou zamestnancov je dnes osem firiem, ktoré zamestnávajú viac ako 2 500 zamestnancov. Jej autobusy len v minulom roku najazdili viac než 76 miliónov kilometrov – to je neuveriteľných 100 spiatočných ciest zo Zeme na Mesiac.

Obľúbený Štrandbus zaháji v Nových Zámkoch už 18. sezónu

Nové Zámky, 30. júna 2023 – 18. sezóna obľúbeného Štrandbusu sa začne aj tento rok 1. júla a bude trvať až do konca letných prázdnin. Bezplatná linka bude voziť obyvateľov a návštevníkov Nových Zámkov na Termálne kúpalisko ŠTRAND Emila Tatárika vďaka dlhodobej partnerskej spolupráci mesta Nové Zámky a spoločností Bytkomfort a ARRIVA Nové Zámky.

ARRIVA pomáhala v Oravskom kultúrnom stredisku a na detskom ihrisku

Dolný Kubín, 23. júna 2023 – Dobrovoľníci zo spoločnosti ARRIVA Liorbus sa v rámci podujatia Naše Mesto stretli v Dolnom Kubíne, aby pomohli pri údržbe Oravského kultúrneho strediska a obnove náteru na oplotení detského ihriska. Až dva tímy zložené zo zamestnancov spoločnosti, ktorá zabezpečuje verejnú autobusovú dopravu v Dolnom Kubíne a v celom regióne Oravy a Liptova, svojou dobrovoľníckou prácou potvrdili, že im skutočne záleží na prostredí, v ktorom žijú a pracujú.

ARRIVA pomáhala v Nitre pri čistení areálu Zoborského kláštora

Nitra, 19. júna 2023 – Dobrovoľníci zo spoločností ARRIVA z Nitrianskeho kraja sa v rámci podujatia Naše Mesto aj tento rok stretli na Zobore, aby vyčistili okolie archeologického náleziska na Zoborskom kláštore. Až dva tímy zložené zo zamestnancov spoločnosti, ktorá zabezpečuje verejnú autobusovú dopravu v mestách aj celom regióne Nitrianskeho kraja, svojou dobrovoľníckou prácou potvrdili, že im skutočne záleží na prostredí, v ktorom žijú a pracujú.

ARRIVA pomáhala v Michalovciach s údržbou lávky pre chodcov na Močarianskej ulici

Michalovce, 16. júna 2023 – Tím dobrovoľníkov zo spoločnosti ARRIVA Michalovce v rámci podujatia Naše Mesto pomohol obnoviť náter na zábradlí lávky pre chodcov na Močarianskej ulici. Zamestnanci a manažéri spoločnosti, ktorá zabezpečuje verejnú autobusovú dopravu v okresoch Michalovce, Trebišov a Sobrance, ako aj mestskú hromadnú dopravu v Trebišove, svojou dobrovoľníckou prácou potvrdili, že im skutočne záleží na prostredí, v ktorom žijú a pracujú.

ARRIVA pomáhala v Komárne s údržbou plota cirkevnej školy MARIANUM

Komárno, 16. júna 2023 – Tri tímy dobrovoľníkov zo spoločností ARRIVA z Nitrianskeho kraja sa v rámci podujatia Naše Mesto stretli v Komárne, aby pomohli a obnovili náter na oplotení Cirkevnej spojenej školy MARIANUM. Zamestnanci spoločnosti, ktorá zabezpečuje verejnú autobusovú dopravu nielen v Komárne a Nitrianskom kraji, ale aj v ďalších štyroch slovenských regiónoch, svojou dobrovoľníckou prácou potvrdili, že im skutočne záleží na prostredí, v ktorom žijú a pracujú.

ARRIVA pomáhala v Štúrove pri údržbe detského ihriska

Štúrovo, 16. júna 2023 – Dobrovoľníci zo spoločnosti ARRIVA z okresu Nové Zámky sa v rámci podujatia Naše Mesto rozhodli pomôcť pri údržba a obnove detského ihriska na Športovej ulici v Štúrove. Zamestnanci spoločnosti, ktorá zabezpečuje verejnú autobusovú dopravu aj v Štúrove a celom Nitrianskom kraji, svojou ochotou aktívne sa zapojiť do dobrovoľníckej práce v prospech mesta a jeho obyvateľov potvrdili, že im skutočne záleží na prostredí, v ktorom žijú a pracujú.

ARRIVA pomáhala na Štrkovci, lavičky pri jazere dostali nový náter

Bratislava, 16. júna 2023 – Dobrovoľníci zo spoločnosti ARRIVA z Bratislavského kraja sa v rámci podujatia Naše Mesto stretli pri Štrkoveckom jazere, aby pomohli a obnovili náter na lavičkách určených na oddych. Zamestnanci spoločnosti, ktorá zabezpečuje regionálnu autobusovú dopravu nielen v Bratislavskom, ale aj v ďalších štyroch krajoch, svojou dobrovoľníckou prácou potvrdili, že im skutočne záleží na prostredí, v ktorom žijú a pracujú.

ARRIVA sa už po tretíkrát zapojí do podujatia Naše Mesto

Bratislava, 8. júna 2023 – Zamestnanci spoločnosti ARRIVA sa už po tretíkrát zapoja do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku, ktoré pod názvom Naše Mesto každoročne organizuje Nadácia Pontis. Pri maľovaní lavičiek v areáli Štrkoveckého jazera v Bratislave bude pomáhať aj generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku Michal Horák.

Cyklobusy ARRIVA od soboty dostupné už v piatich regiónoch

Bratislava/Ružomberok/Michalovce, 2. júna 2023 – V sobotu 3. júna sa cyklobusy ARRIVA vrátia do obľúbených turistických destinácií na Orave, Liptove, Zemplíne a Tokaji. Spolu so Záhorím, kde sa sezóna otvorila už na konci apríla, tak dopravca pokryje službou rozšírenej kapacity prepravy bicyklov počas víkendov už päť regiónov.

ARRIVA obhájila pozíciu dopravcu v Trnavskom kraji

Trnava, 1. júna 2023 – Spoločnosť ARRIVA Trnava zvíťazila vo verejnej súťaži na poskytovanie dopravných služieb vo verejnom záujme v Trnavskom kraji a bude počas nasledujúcich 10 rokov poskytovať služby prímestskej autobusovej dopravy v okresoch Trnava, Piešťany, Hlohovec a Senica. Vďaka pokračovaniu dlhodobého partnerstva s Trnavským samosprávnym krajom bude môcť spoločnosť ARRIVA Trnava aj naďalej prinášať inovatívne riešenia a zvyšovať kvalitu verejnej dopravy pre všetkých cestujúcich.

ARRIVA odovzdala do užívania 95 nových autobusov pre Oravu a Liptov

Dolný Kubín, 31. mája 2023 – Za prítomnosti predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej dnes spoločnosť ARRIVA symbolicky odovzdala vodičom kľúče od nových autobusov, ktoré budú využívať cestujúci na Orave a Liptove. Spolu až 95 moderných autobusov značiek SOR a IVECO bude dopravca postupne zaraďovať na linky regionálnej autobusovej dopravy.

Vyjadrenie k nehode autobusu pri obci Pozdišovce

V piatok 19.5.2023 v ranných hodinách na ceste medzi Pozdišovcami a Trhovišťom (okr. Michalovce) narazilo osobné vozidlo pri predbiehaní do autobusu prímestskej linky číslo 807 417 v smere do Michaloviec.

Aj cestujúci vo verejnej doprave sa môžu zapojiť do kampane „Do práce na bicykli“

Bratislava, 3. mája 2023 – Spoločnosť ARRIVA, ako líder verejnej osobnej dopravy na Slovensku, pozýva svojich cestujúcich, aby sa do 7. júna zaregistrovali do tohtoročnej kampane „Do práce na bicykli“ (DPNB), podporili svojho zamestnávateľa, mesto, obec alebo kraj v celoslovenskej súťaži a zároveň prispeli k znižovaniu uhlíkovej stopy a boju proti klimatickej zmene. Aj tí, ktorí dochádzajú do práce verejnou dopravou, sa totiž môžu zapojiť do celoslovenskej súťaže a vyhrať jednu z troch cien.

Dôchodcovia, darcovia krvi a politickí väzni cestujú od 1. mája prímestskými autobusmi v Nitrianskom kraji len za 0,30 €

Nitra, 2. mája 2023 – Od 1. mája môžu dôchodcovia využívať prímestskú autobusovú dopravu zabezpečovanú spoločnosťami ARRIVA v Nitrianskom kraji za osobitné cestovné 0,30 € bez ohľadu na precestovanú vzdialenosť. Výhoda osobitného cestovného sa bude vzťahovať aj na ocenených darcov krvi a politických väzňov bývalého režimu s trvalým pobytom na území kraja.

ARRIVA predstavila 43 nových autobusov pre cestujúcich v Nitrianskom kraji

Nitra, 28. apríla 2023 – Spoločnosť ARRIVA dnes na Autobusovej stanici Nitra predstavila 43 nových autobusov IVECO Crossway Line 12M, ktoré budú využívať cestujúci v regionálnej doprave v Nitrianskom kraji. Na slávnostnom odovzdaní vozidiel do prevádzky sa zúčastnil aj predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík. Už v najbližších dňoch budú autobusy postupne zaraďované na jednotlivé linky.

Vezmite bicykel do autobusu a vyberte sa na výlet do jarnej prírody

Bratislava, 26. apríla 2023 – V sobotu 29. apríla začnú v Bratislavskom kraji premávať obľúbené cyklobusy – regionálne autobusy ARRIVA vybavené nosičmi bicyklov. Aj skupiny cestujúcich s bicyklami tak môžu počas víkendov navštíviť obľúbené destinácie na Záhorí, od Vysokej pri Morave a Suchohradu až po Borský Svätý Jur a Bílkove Humence. Službu zabezpečuje dopravca ARRIVA Mobility Solutions v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, ako objednávateľom verejnej dopravy, v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Deň Zeme: Verejná doprava je investíciou do našej planéty

Bratislava, 21. apríla 2023 – Mottom tohtoročného Dňa Zeme, ktorý si svet pripomína v sobotu 22. apríla, je „Investujte do našej planéty“. Investície do verejnej dopravy a presadnutie z osobných automobilov do autobusov a vlakov zlepšuje životné prostredie a čistotu vzduchu, znižuje množstvo skleníkových plynov, no prináša tiež významné úspory cestujúcim aj objednávateľom.

Záujemcovia o prácu vodiča autobusu môžu získať “vodičák” zadarmo

Bratislava, 15. marca 2023 – Záujemcovia o prácu vodiča autobusu v spoločnosti ARRIVA môžu využiť rekvalifikačný príspevok od štátu na uhradenie nákladov spojených so získaním vodičského oprávnenia skupiny D. Spoločnosti ARRIVA na Slovensku ponúkajú úspešným absolventom týchto kurzov stabilné zamestnanie, zaujímavé platové ohodnotenie a nadštandardné pracovné podmienky.

Na oslavu Mesiaca knihy pripravila ARRIVA online súťaž o knižné poukážky

Bratislava, 9. marca 2023 – Dobrá kniha je už tradične obľúbeným spoločníkom pri cestovaní. Pri príležitosti Mesiaca knihy preto spoločnosť ARRIVA pripravila súťaž o knižné poukážky v celkovej hodnote 320 €, do ktorej sa môžu zapojiť fanúšikovia na sociálnych sieťach, ale aj zamestnanci spoločností ARRIVA na Slovensku.

Ženy v spoločnosti ARRIVA prispievajú k lepším službám, zaslúžia si uznanie a podporu

Bratislava, 7. marca 2023 – Prijímanie opatrení na posilňovanie rovnosti medzi ženami a mužmi v zamestnaní je nielen správne, ale zároveň prispieva k vyššej kvalite verejnej dopravy. Spoločnosti ARRIVA na Slovensku preto pri príležitosti Medzinárodného dňa žien potvrdzujú svoj záväzok podporovať ženy vo svojich radoch a poskytnúť im nástroje pre zosúlaďovanie pracovného i rodinného života a kariérny postup v rámci spoločnosti.

ARRIVA bude na Slovensku testovať novú technológiu bŕzd pre zvýšenie kvality ovzdušia a udržateľnosti verejnej dopravy

Bratislava, 20. január 2023 – Spoločnosť ARRIVA bude na Slovensku a v Taliansku testovať brzdné systémy s cieľom zvýšiť kvalitu ovzdušia na autobusových zastávkach a v hustej premávke. Ide o súčasť európskeho projektu RE-BREATH, ktorý má získať viac informácií o mikročasticiach PM10 vznikajúcich pri brzdení autobusov na zastávkach, znížiť mieru opotrebovania bŕzd a predĺžiť životnosť brzdového systému v porovnaní s tradičnými riešeniami, čo prispeje k zvýšeniu udržateľnosti verejnej dopravy.

ARRIVA je pripravená na vodíkové projekty aj na Slovensku

Trnava, 12. január 2023 – ARRIVA je na Slovensku pripravená v partnerstve s mestami a samosprávnymi krajmi realizovať vodíkové projekty vo verejnej doprave. Na dnešnom medzinárodnom workshope o vodíkovej autobusovej doprave v Trnave, ktorý zorganizovala Národná vodíková asociácia Slovenska, to potvrdil Peter Nemec, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava.

V Trnave bude ARRIVA tri dni voziť cestujúcich aj vodíkovým autobusom

Trnava, 9. január 2023 – V dňoch 10. – 12. januára 2023 si budú môcť cestujúci v Trnave bezplatne vyskúšať vodíkový autobus. ARRIVA Trnava zaradí autobus CAETANO H2 City Gold do bežnej premávky na linke č. 16 Nemečanka – Nová ulica v rámci projektu predvádzacích jázd CEE Hydrogen Bus Roadshow.

2022

Obľúbený žilinský bikesharing BikeKIA mal v roku 2022 rekordnú sezónu

Služba zdieľaných bicyklov BikeKIA, ktorú s podporou mesta Žilina a Nadácie KIA Slovakia prevádzkuje spoločnosť ARRIVA Slovakia, má za sebou rekordnú sezónu. V meste pribudlo 9 nových virtuálnych staníc a celkový počet výpožičiek v roku 2022 dosiahol takmer 200 000, čo znamená medziročný nárast o 33 %.

Mestská a prímestská doprava počas vianočných sviatkov

Spoločnosti ARRIVA na Slovensku zabezpečia počas nastávajúcich sviatkov a vianočných prázdnin mestskú a prímestskú autobusovú dopravu pre cestujúcich v sedemnástich mestách a piatich krajoch Slovenska podľa platných cestovných poriadkov v režime prázdnin a štátom uznaných sviatkov.

Skúšobné dni ARRIVA prilákali aj ženy. S volantom autobusu si hravo poradili!

Bratislava/Nitra, 7. novembra 2022 – Možnosť vyskúšať si šoférovanie autobusu prilákala aj ženy. Na prvom skúšobnom dni ARRIVA, ktorý sa konal v sobotu v Bratislave a Nitre, ukázali, že s volantom si hravo poradia. Ďalšie skúšobné dni sa uskutočnia počas novembra aj v Komárne, Trnave, Dolnom Kubíne a Liptovskom Mikuláši.

Október je mesiac úcty k starším, v autobusoch ARRIVA cestujú seniori lacnejšie po celý rok

Nitra, 4. októbra 2022 –Spoločnosti ARRIVA na Slovensku ponúkajú zľavnené cestovné pre seniorov nielen počas októbra – Mesiaca úcty k starším, ale po celý rok. Vďaka spolupráci s objednávateľmi, ktorými sú samosprávne kraje a mestá, tak môžu seniori v piatich slovenských krajoch a 17 mestách využívať výrazné zľavy, ktoré podporujú ich mobilitu aj vo vyššom veku.

ARRIVA: Štúdium dopravy aj pre žiakov, ktorí budú končiť základnú školu

Trnava, 26. septembra 2022 – ARRIVA má pripravenú atraktívnu ponuku pre mladých ľudí so záujmom o kariéru v doprave. Budúci absolventi základných škôl v Trnavskom kraji a ich rodičia sa s ňou budú môcť zoznámiť už zajtra (27. 9.) na podujatí „Kam po skončení základnej školy – Študuj dopravu v Trnave“, ktoré sa bude konať v areáli Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave.

Spoločnosť ARRIVA Liorbus v súťaži obhájila pozíciu dopravcu na Orave

Žilina, 19. septembra 2022 Spoločnosť ARRIVA Liorbus zvíťazila vo verejnej súťaži a bude aj naďalej poskytovať služby prímestskej autobusovej dopravy v regióne Orava. Obhájila tak svoje postavenie dopravcu minimálne do apríla 2033. Nová zmluva umožní spoločnosti ARRIVA Liorbus pokračovať vo zvyšovaní kvality a komfortu verejnej dopravy pre všetkých cestujúcich na Orave.

Európsky týždeň mobility 2022: ARRIVA pripravila pre cestujúcich v Nitrianskom kraji súťaže aj benefity

Nitra, 14. septembra 2022 – Cestujúci prímestskou autobusovou dopravou v Nitrianskom samosprávnom kraji a mestskou hromadnou dopravou v jednotlivých mestách sa môžu zapojiť do súťaže o kredity na čipovú kartu ARRIVA v celkovej hodnote viac ako 3 000 eur. Žiaci základných škôl, ktorí sa zapoja do výtvarnej súťaže s témou „Cestujeme bezpečne autobusom“ zase môžu vyhrať výlet autobusom do ZOO pre celú triedu.

Európsky týždeň mobility 2022: ARRIVA pripravila pre cestujúcich v Bratislavskom kraji súťaže aj benefity

Bratislava, 14. septembra 2022 – Cestujúci prímestskou autobusovou dopravou v Bratislavskom  samosprávnom kraji sa môžu zapojiť do súťaže o kredity na čipovú kartu ARRIVA v celkovej hodnote viac ako 3 000 eur. Žiaci základných škôl, ktorí sa zapoja do výtvarnej súťaže s témou „Cestujeme bezpečne autobusom“ zase môžu vyhrať výlet autobusom do ZOO pre celú triedu.

Európsky týždeň mobility 2022: ARRIVA pripravila pre cestujúcich v Trnavskom kraji súťaže aj benefity

Trnava, 14. septembra 2022 – Cestujúci prímestskou autobusovou dopravou v Trnavskom samosprávnom kraji a mestskou hromadnou dopravou v mestách Trnava, Senica, Piešťany a Hlohovec sa môžu zapojiť do súťaže o kredity na čipovú kartu ARRIVA v celkovej hodnote viac ako 3 000 eur. Žiaci základných škôl, ktorí sa zapoja do výtvarnej súťaže s témou „Cestujeme bezpečne autobusom“ zase môžu vyhrať výlet autobusom do ZOO pre celú triedu.

Európsky týždeň mobility 2022: ARRIVA pripravila pre cestujúcich na Orave a Liptove súťaže aj benefity

Ružomberok, 14. septembra 2022 – Cestujúci prímestskou autobusovou dopravou na Orave a Liptove a mestskou hromadnou dopravou v Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne sa môžu zapojiť do súťaže o kredity na čipovú kartu ARRIVA v celkovej hodnote 3 000 eur. Počas Európskeho týždňa mobility budú vďaka podpore Žilinského samosprávneho kraja vydávané dopravné čipové karty pre všetkých záujemcov zdarma. Žiaci základných škôl, ktorí sa zapoja do výtvarnej súťaže s témou „Cestujeme bezpečne autobusom“ zase môžu vyhrať výlet autobusom do ZOO pre celú triedu.

Európsky týždeň mobility 2022: ARRIVA pripravila pre cestujúcich v Košickom kraji súťaže aj benefity

Michalovce, 14. septembra 2022 – Cestujúci prímestskou autobusovou dopravou v Košickom samosprávnom kraji a mestskou hromadnou dopravou v Trebišove sa môžu zapojiť do súťaže o kredity na čipovú kartu ARRIVA v celkovej hodnote viac ako 3 000 eur. Počas Európskeho týždňa mobility budú tiež vďaka podpore Košického samosprávneho kraja vydávané dopravné čipové karty pre všetkých záujemcov zdarma. Žiaci základných škôl, ktorí sa zapoja do výtvarnej súťaže s témou „Cestujeme bezpečne autobusom“ zase môžu vyhrať výlet autobusom do ZOO pre celú triedu.

Autobus z Bratislavy do Hainburgu začal premávať s príchodom školského roka

Bratislava 6. september 2022 – V prvý deň nového školského roka opäť začala premávať autobusová linka 901 z Bratislavy do rakúskeho Hainburg an der Donau. Po desaťmesačnej pauze je jej spustenie dobrou správou hlavne pre množstvo Slovákov žijúcich alebo pracujúcich v rakúskom pohraničí. Unikátne je, že na financovaní linky sa po dohode spolupodieľajú traja partneri: Bratislavský samosprávny kraj, Hlavné mesto SR Bratislava a spolková krajina Dolné Rakúsko.

Cestovanie školákov na Orave a Liptove lacnejšie s čipovou kartou

Ružomberok, 2. septembra 2022 –
Cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Liorbus je lacnejšie a bezpečnejšie nielen pre žiakov základných a stredných škôl na Orave a Liptove, ale aj pre ich rodičov. Vďaka zľave na cestovnom ušetrí každý držiteľ čipovej karty až desiatky eur ročne. Navyše, žiaci s čipovou kartou nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

Cestovanie školákov výhodnejšie s čipovou kartou ARRIVA Trnava

Trnava, 2. septembra 2022 – Cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Trnava je výhodnejšie a bezpečnejšie nielen pre žiakov základných a stredných škôl, ale aj pre ich rodičov. Vďaka zľave na cestovnom ušetrí každý držiteľ čipovej karty až desiatky eur ročne. Navyše, žiaci s čipovou kartou nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

Cesta do školy môže stáť menej s čipovými kartami ARRIVA NITRA a ARRIVA Nové Zámky

Nitra/Nové Zámky, 2. septembra 2022 – Cestovanie s čipovými kartami ARRIVA NITRA a ARRIVA Nové Zámky je lacnejšie a bezpečnejšie nielen pre žiakov základných a stredných škôl v rámci celého Nitrianskeho kraja, ale aj pre ich rodičov. Vďaka zľave na cestovnom totiž ušetrí každý držiteľ čipovej karty až desiatky eur ročne. Navyše, cestujúci s čipovou kartou nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

Cestovanie školákov výhodnejšie s čipovou kartou ARRIVA Mobility Solutions

Bratislava, 2. septembra 2022 – Cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Mobility Solutions je výhodnejšie a zároveň bezpečné, a to nielen pre žiakov základných a stredných škôl, ale aj pre ich rodičov. Vďaka zľave na cestovnom ušetrí každý držiteľ čipovej karty až desiatky eur ročne. Navyše, žiaci s čipovou kartou nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

Cestovanie školákov lacnejšie s čipovou kartou ARRIVA Michalovce

Michalovce, 2. septembra 2022 – Cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Michalovce je lacnejšie a bezpečnejšie nielen pre žiakov základných a stredných škôl, ale aj pre ich rodičov. Vďaka zľave na cestovnom ušetrí každý držiteľ čipovej karty až desiatky eur ročne. Navyše, žiaci s čipovou kartou nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

„Autobus na zavolanie“ do Rovenska a Prietrže sa cez víkendy prispôsobí počtu pasažierov, jazdiť budú minibusy 8+1

Trnava, 2. septembra 2022 – Od soboty 3. septembra 2022 budú službu „Autobus na zavolanie“ v obciach Prietrž a Rovensko v Trnavskom kraji počas víkendov a sviatkov zabezpečovať minibusy typu 8+1. Pôjde zatiaľ o skúšobnú prevádzku, ktorá umožní spoločnosti ARRIVA Trnava zvýšiť efektivitu a dostupnosť poskytovaných služieb prímestskej autobusovej dopravy pre obyvateľov malých a odľahlých obcí.

2021

Verejná doprava rok od vypuknutia pandémie

Nitra, 19. marca 2021 –  Celý svet už rok čelí mimoriadnym udalostiam a každý deň prináša nové výzvy. Pred rokom  pandémia a šírenie koronavírusu bez ohlásenia vstúpili

2020

Vyjadrenie k zabezpečeniu MHD v Topoľčanoch

Nitra, 16. decembra 2020  Mesto Topoľčany nevypísalo verejnú súťaž na poskytovanie služieb mestskej autobusovej dopravy, ale chce priamym zadaním uzavrieť koncesnú zmluvu na 10 rokov. Nejde

2019

Novozámčania sa môžu oddnes voziť novým autobusom ARRIVA

Nové Zámky, 10. októbra 2019 – Pohodlnejšie cestovanie na linke 9 zabezpečuje od dnešného dňa nový nízkopodlažný autobus ARRIVA. Cestujúcim ho do užívania odovzdali primátor Nových Zámkov Otokar Klein a dopravná riaditeľka ARRIVA Nové Zámky a ARRIVA NITRA Hana Jahodníková.

Kyvadlová doprava na Motozraz

Michalovce, 9. augusta 2019 – Zemplínska Šírava bude od 15. do 18. augusta hostiť už 18. ročník medzinárodného Motozrazu. Návštevníci sa naň môžu dostať z Michaloviec

Žien za volantom autobusov pribúda

Nitra, 8. marca 2019 – Vidieť za volantom autobusu ženu dnes nie je nič nezvyčajné. Dôkazom toho je aj 17 vodičiek autobusov spoločností ARRIVA na

2018

ARRIVA rozširuje linku Zákazníckej podpory

Nitra, 2. júla 2018 – ARRIVA dnes rozširuje linku Zákazníckej podpory, ktorá bude poskytovať komplexné informácie o dostupných službách – spojoch prímestskej dopravy vo všetkých štyroch

MHD v Nitre terčom vandalského útoku

Nitra, 28. mája 2018 – Dvadsať autobusov mestskej autobusovej dopravy a jeden prímestskej sa stali v noci z nedele na pondelok terčom vandalského útoku v Nitre. Neznámy páchateľ

ARRIVA bude mať zastúpenie na Job Expo 2018

Nitra, 19. apríla 2018 – Najväčší poskytovateľ autobusovej dopravy na Slovensku – spoločnosť ARRIVA − sa už tradične zúčastní renomovaného veľtrhu pracovných príležitostí Job Expo

2017

Cestovať môžeme spolu a inteligentne

Bratislava, 14. septembra 2017 – Čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita – to je hlavná téma tohtoročného Európskeho týždňa mobility. Spoločnosti ARRIVA na Slovensku sa už tradične

Cestovať môžeme spolu a inteligentne

Bratislava, 14. septembra 2017 – Čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita – to je hlavná téma tohtoročného Európskeho týždňa mobility. Spoločnosti ARRIVA na Slovensku sa už tradične

V Leviciach cestujú deti do školy zdarma

V Leviciach cestujú deti do školy zdarma Levice, 30. august 2017 – Od 1. septembra 2017 budú žiaci základných škôl a žiaci osemročného gymnázia (triedy príma, sekunda,

Cestujúcich v Štúrove odvezie moderný autobus MHD

Štúrovo, 31. júla 2017 – Obyvatelia Štúrova budú môcť od dnes v rámci mestskej dopravy cestovať moderným nízkopodlažným autobusom s klimatizáciou a bezplatným wi-fi pripojením. Samospráva a spoločnosť ARRIVA chcú aj takýmto spôsobom motivovať obyvateľov, aby uprednostnili verejnú dopravu pred individuálnou dopravou autami.

Prvenstvo Nitry: zdieľané bicykle ako súčasť verejnej dopravy v meste

Nitra, 28. júla 2017 – Zdieľané bicykle sú od dnešného dňa súčasťou verejnej dopravy v Nitre. Spoločnosť ARRIVA a magistrát mesta Nitra odovzdali Nitranom a návštevníkom mesta do užívania 70 bicyklov na siedmych stanovištiach. Cieľom projektu je poskytnúť cestujúcim komplexné riešenie mobility v meste.

Nedostatok vodičov aj v MHD Nitra

Nedostatok vodičov aj v MHD Nitra  Nitra, 2. júna 2017 – Napriek nedostatku kvalifikovaných vodičov, kvôli ktorému dochádza k občasnému vynechávaniu spojov, sa ARRIVA NITRA usiluje o

2016

ARRIVA zmodernizovala prímestské autobusy

ARRIVA zmodernizovala prímestské autobusy v Nitrianskom kraji a je pripravená aj na modernizáciu mestskej dopravy v Nitre Nitra môže byť lídrom SMART Cities na Slovensku  Nitra, 8. decembra 2016

Autobus očami detí

Autobus očami detí Michalovce, 7. decembra 2016 – Výstavu detských výtvarných prác na tému Autobus očami detí dnes slávnostne otvorili v Mestskom kultúrnom stredisku v Michalovciach. Práce

ARRIVA rozvíja vlakovú dopravu

Najsilnejší dopravca na Slovensku chce v spolupráci s mestami a VÚC zavádzať už v budúcom roku prvky SMART dopravy a zatraktívniť tak verejnú dopravu pre cestujúcich  ARRIVA plánuje v roku 2017

Európsky týždeň mobility aj na Slovensku

Bratislava, 14. septembra 2016 – Do akcií v rámci Európskeho týždňa mobility sa zapojila aj spoločnosť ARRIVA. Najsilnejší súkromný dopravca poskytujúci služby autobusovej dopravy pripravil

Trstená má novú autobusovú stanicu

Trstená, 25. augusta 2016 – Spoločnosť ARRIVA Liorbus dnes otvorila novú budovu na autobusovej stanici v Trstenej. Priestory poskytnú komfortné služby pre cestujúcu verejnosť i šoférov autobusov.

Zdieľaj:

Archív TS podľa rokov

ARRIVA aktuálne

Úspešný vstup do nového roka 2024

Milí naši cestujúci, k prianiu príjemného prežitia vianočných sviatkov, úspešného vstupu do nového roka, osobných a pracovných úspechov v roku 2024, pripájame poďakovanie za Vašu

Prieskum spokojnosti cestujúcich

Vážení cestujúci, spoločnosť ARRIVA pri príležitosti Dňa bez áut (22. 9.) odštartovala na celom Slovensku už štvrtý ročník veľkého prieskumu spokojnosti cestujúcich. Zapojiť sa a

judi online slot deposit instan situs slot gacor terpercaya slot pragmatic play slot gacor hari ini catur777 slot online akun pro jepang idn poker judi bola sbobet 3mbola catur777