ARRIVA spúšťa predpredaj lístkov na vlakové spoje nového cestovného poriadku, vlakom z Prahy do Nitry za výrazne kratší čas

 

ARRIVA spúšťa predpredaj lístkov na vlakové spoje nového cestovného poriadku, vlakom z Prahy do Nitry za výrazne kratší čas

Nitra, 21. novembra 2017 – Cestujúci na linke Nitra – Praha majú od dnes možnosť kúpiť si cestovné lístky na vlakové spoje, ktoré budú jazdiť podľa nového cestovného poriadku platného od nedele 10. decembra. Vlakové spoje na jedinom priamom železničnom spojení Nitry a miest na strednom Považí s Českou republikou zároveň na trase z Prahy do Nitry výrazne zrýchlia.

 

„Vlakovú linku Nitra – Praha prevádzkuje ARRIVA už rok a chceme ju aj naďalej rozvíjať. Doterajšia prevádzka ukázala, že cestujúci majú o toto spojenie veľký záujem. Teší nás, že na trati z Prahy do Nitry budú naši cestujúci od decembra cestovať vlakmi za výrazne kratší čas,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Najväčšia časová úspora vznikne v prípade popoludňajšieho vlaku z Prahy do Nitry s odjazdom o 14:19. Ten jazdí každý deň, podľa nového cestovného poriadku bude mať odjazd o 14:30 a do Nitry príde o 23 minút rýchlejšie, ako doposiaľ.

Piatkový a sobotňajší raňajší expres z Prahy do Nitry s odjazdom o 8:19 pôjde podľa nového cestovného poriadku až o 8:30 a v Nitre bude o 17 minút skôr, ako dnes. Od 10. decembra zároveň nebudú ARRIVA expresy zastavovať v Kolíne.

Ceny cestovných lístkov v českých korunách zostávajú i naďalej rovnaké. Základné cestovné v eurách je na základe aktuálneho menového kurzu upravované raz za mesiac. Cestovné z Nitry do Prahy stojí aktuálne 17,58 eur a z Nitry do Trenčína 4,88 eur. „Vzhľadom na veľký záujem cestujúcich nasadíme na linke Nitra – Praha  dvojité, v niektorých prípadoch dokonca i trojité súpravy,“ doplnil L. Ivan.

 

Praha–Trenčín–Nitra

od 10. decembra 2017

AEx 1061 PIA, SO AEx 1063 DENNE
Praha hl. n. 8:30 14:30
Pardubice hl. n. 9:30 15:32
Olomouc hl. n. 10:58 16:58
Přerov 11:16 17:16
Otrokovice 11:37 17:37
Staré Město u U. H. 11:50 17:50
Uherské Hradiště 11:56 – 12:05 17:57
Uherský Brod 12:26 18:13 – 18:28
Bojkovice město zast. 12:43 18:42
Slavičín 12:58 18:57
Bylnice 13:13 19:13
Nemšová 13:29 19:29
Trenčianska Teplá 13:35 19:35
Trenčín 13:43 19:43
Nové Mesto nad Váhom 14:00 20:00
Piešťany 14:13 20:13
Leopoldov 14:28 20:30
Hlohovec 14:35 20:37
Nitra 15:08 21:03

 

 Nitra–Trenčín–Praha

od 10. decembra 2017

AEx 1060 DENNE AEx 1062 SO, NE
Nitra 6:43 12:44
Hlohovec 7:15 13:16
Leopoldov 7:24 13:25
Piešťany 7:37 13:37
Nové Mesto nad Váhom 7:50 13:50
Trenčín 8:06 14:10
Trenčianska Teplá 8:14 14:22
Nemšová 8:20 14:28
Bylnice 8:38 14:46
Slavičín 8:53 15:03
Bojkovice město zast. 9:07 15:18
Uherský Brod 9:26 – 9:33 15:37
Uherské Hradiště 9:49 – 9:58 15:52 – 15:58
Staré Město u U. H. 10:05 16:05
Otrokovice 10:18 16:18
Přerov 10:36 16:36
Olomouc hl. n. 10:52 16:52
Pardubice hl. n. 12:19 18:19
Praha hl. n. 13:23 19:23

 

 

 

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2016 spoločnosť prevádzkuje prvé priame vlakové spojenie Nitry s Prahou a od roku 2017 aj službu zdieľaných bicyklov tzv. bikesharing. ARRIVA má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov. Tvorí ju päť dopravných spoločností a servisná spoločnosť.

ARRIVA je európskym poskytovateľom transportných služieb a  členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

 

Kontakty pre médiá:

Dalibor Mihalkin                                                                                Petra Helecz

0944 351 678                                                                                    0918 864 966

arriva@arthurmedia.sk                                                                       press@arriva.sk