Prvé priame vlakové spojenie Nitry a miest stredného Považia s Prahou

Prvé priame vlakové spojenie Nitry a miest stredného Považia s Prahou

 Nitra, 27. októbra 2016 – Spoločnosť ARRIVA spustí od decembra do prevádzky ďalšie vlaky a vstúpi na nové linky. Výrazne zvýši aj počet vlakov na trase Trenčín – Praha a niektoré z nich budú vyrážať už z Nitry.

Nové spoje budú premávať od 11. decembra 2016, od kedy začne platiť nový cestovný poriadok. Časť z nich začne jazdiť na jar 2017. „Sme radi, že sa nám v spolupráci s kolegami z Českej republiky darí rozvíjať našu ponuku pre cestujúcich na Slovensku, a to aj v oblasti vlakovej dopravy. Priame vlakové spojenie z Nitry cez Trenčín až do Prahy ponúkneme cestujúcim ako prví v histórii,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku. Podľa jeho slov prevádzka od marca tohto roka, kedy ARRIVA spustila linku Trenčín – Praha ukázala, že záujem cestujúcich o priame spojenie Trenčína s Olomoucom alebo Prahou je obrovský. „Nedeľňajšie spoje máme pravidelne vypredané. Na trenčianskej linke, ktorá zatiaľ jazdila v sobotu z Prahy a v nedeľu späť, sme ukázali, že vieme našim cestujúcim ponúknuť pohodlné spojenie. Našu ponuku budeme rozširovať a  potenciál vidíme aj v predĺžení linky do Nitry. Vďaka tomu by sme dokázali lepšie obslúžiť obyvateľov stredného Považia, ktorí doteraz nemali možnosť priameho vlakového spojenia s Českou republikou,“ dodal L. Ivan. Podľa jeho slov je zo strany slovenských cestujúcich o spoj Trenčín – Praha väčší záujem, než ARRIVA čakala.

ARRIVA tento rok kúpila od materského koncernu Deutsche Bahn ďalšie štyri motorové vlaky typu 845, ktoré do Trenčína jazdia už dnes. Po ich kompletnej rekonštrukcii a prestavbe na diaľkové motorové vlaky bude po slovenských a českých koľajniciach od roku 2017 v pravidelnej prevádzke jazdiť päť súprav vlakov ARRIVA.

Nitra – Trenčín – Praha

Doteraz prevádzkovala ARRIVA na trase Trenčín – Praha jeden víkendový expres v každom smere. Ten išiel z Prahy v sobotu ráno do Trenčína a v nedeľu popoludní späť z Trenčína do Prahy. V priebehu roka 2017 sa počet vlakov na tejto linke výrazne zvýši a jej predĺžením do Nitry vznikne jediné priame železničné spojenie Nitry a miest na strednom Považí s Českou republikou.

Od decembra začne v piatky jazdiť nový popoludňajší vlak z Prahy do Nitry, ktorý sa vráti v sobotu dopoludnia späť z Nitry cez Trenčín do Prahy. Od apríla 2017 bude tento spoj jazdiť každý deň.

V apríli začne premávať popoludňajší vlak z Trenčína do Prahy vždy v piatok, sobotu a nedeľu, pričom počas víkendu bude začínať už v Nitre. Počas letnej sezóny bude jazdiť každý deň.

Ranný vlak z Prahy do Trenčína bude premávať zatiaľ iba v nedeľu, v apríli začne jazdiť už aj v piatok, sobotu a nedeľu, v priebehu letnej turistickej sezóny (12. júna – 1. októbra) bude jazdiť každý deň. V sobotu ráno bude predĺžený až do Nitry. Presné cestovné poriadky vlakov na linke Nitra – Trenčín – Praha sú uvedené nižšie v tabuľke.

Vlaky ARRIVA

Na všetkých linkách bude ARRIVA jazdiť so svojimi dieselovými vlakmi typu 845, ktorý jazdí do Trenčína už v súčasnosti. Vo vlaku majú cestujúci k dispozícii pripojenie na internet, elektrické zásuvky, pohodlné široké sedadlá, oddelený tzv. tichý oddiel, špeciálne vyhradené a upravené miesta pre deti, občerstvenie a po novom pribudnú v oddieloch pre cestujúcich tiež LCD obrazovky s aktuálnymi informáciami o jazde vlaku, jeho rýchlosti, ponuke občerstvenia, prípojoch, čase príchodu do nasledujúcej stanice a ďalšie užitočné informácie.

Ceny vo vlakoch ARRIVA

Ceny nových liniek a spojov zverejní ARRIVA mesiac pred začiatkom ich prevádzky a zároveň spustí predpredaj na stránke www.arriva-vlaky.cz.

 Nitra – Trenčín – Praha hl. n.

  AEx 1040 AEx 1042
Nitra 6:46 12:54
Hlohovec 7:18 13:21
Leopoldov 7:29 13:32
Piešťany 7:41 13:45
Nové Mesto nad Váhom 7:52 13:56
Trenčín 8:10 14:18
Trenčianska Teplá 8:17 14:25
Bylnice 8:38 14:47
Slavičín 8:52 15:05
Bojkovice město zast. 9:06 15:20
Uherský Brod 9:34 15:37
Uherské Hradiště 9:50 15:52
Staré Město u U.H. 9:57 15:59
Otrokovice 10:10 16:11
Přerov 10:29 16:29
Olomouc hl. n. 10:45 16:45
Pardubice hl. n. 12:17 18:19
Kolín 12:50 18:52
Praha hl. n. 13:29 19:32

 

AEx 1040:       Od 11. 12. do 1. 4. bude jazdiť iba v sobotu, od 2. 4. bude jazdiť denne.

AEx 1042:       V úseku Nitra – Trenčín bude od 8. 4. jazdiť v sobotu a nedeľu.

V úseku Trenčín – Praha bude jazdiť od 11. 12. do 2. 4. v nedeľu, od 7. 4. do 11. 6. bude jazdiť v piatok, sobotu a nedeľu.

Od 12. 6. do 1. 10. bude jazdiť každý deň.

Od 6. 10. do 9. 12. bude jazdiť opäť iba v piatok, sobotu a nedeľu.

 

Praha hl. n. – Trenčín – Nitra

  AEx 1041 AEx 1043
Praha hl. n. 8:19 14:19
Kolín 9:03 15:03
Pardubice hl. n. 9:28 15:30
Olomouc hl. n. 10:58 16:58
Přerov 11:16 17:16
Otrokovice 11:37 17:37
Staré Město u U.H. 11:50 17:50
Uherské Hradiště 12:05 17:57
Uherský Brod 12:25 18:15
Bojkovice město zast. 12:43 18:43
Slavičín 12:58 18:58
Bylnice 13:13 19:13
Trenčianska Teplá 13:34 19:34
Trenčín 13:43 19:43
Nové Mesto nad Váhom 14:01 20:01
Piešťany 14:14 20:14
Leopoldov 14:31 20:35
Hlohovec 14:38 20:42
Nitra 15:14 21:15

 

AEx 1041:       V úseku Praha – Trenčín bude jazdiť od 11. 12. do 2. 4. iba v nedeľu. Od 7. 4. do 11. 6. bude jazdiť v piatok, sobotu a nedeľu.

Od 12. 6. do 1. 10. bude jazdiť denne. Od 6. 10. do 9. 12. bude jazdiť opäť len v piatok, sobotu a nedeľu.

V úseku Trenčín – Nitra bude jazdiť až od 8. 4. a iba v sobotu.

AEx 1043:       Od 11. 12. do 31. 3. bude jazdiť iba v piatok. Od 1. 4. bude jazdiť denne.

 

 

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu. Tvorí ju päť dopravných spoločností, servisné spoločnosti a cestovná kancelária. Spoločnosť má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje  1 350 autobusov. ARRIVA je európskym poskytovateľom transportných služieb a je členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

Kontakty pre médiá:

Roman Smetka
+420 606 940 099
smetka@ewingpr.cz

Dalibor Mihalkin
+421 0944 351 678
arriva@arthurmedia.sk

Petra Helecz
+421 918 864 966
arriva@arthurmedia.sk