Dopravné aktuality

ARRIVA hľadá rušňovodičov na Slovensku. Ponúka im až 1 700 eur

Nitra, 21. mája 2019Strojvodcov s licenciou hľadá pre svoje vlakové spoje predovšetkým na Morave dopravná spoločnosť ARRIVA. Ponúka im hrubú mzdu až 1700 eur mesačne, 5 týždňov dovolenky, príspevok na ubytovanie a ďalšie výhody. Najvhodnejšie nástupné miesta pre rušňovodičov zo Slovenska môžu byť mestá v Zlínskom kraji, napríklad Vsetín, Uherský Brod, Staré Město pri Uherskom Hradišti alebo Bylnice. Svoje životopisy alebo prípadné otázky môžu uchádzači zasielať na rusnovodic@arriva.cz.   

 Sesterská spoločnosť ARRIVY na Slovensku – ARRIVA Česká republika – zverejnila svoju ponuku práce pre rušňovodičov zo Slovenska na stránke profesia.sk. Strojvodcovia s licenciou môžu v priemere mesačne zarobiť 1 700 eur, no ich plat sa môže vyšplhať až na 1 900 eur v hrubom. Za hodinu práce ponúka ARRIVA strojvodcom 7,80 eur, resp. 200 českých korún bez ďalších príplatkov. Okrem zaujímavej mesačnej mzdy pridáva ARRIVA aj množstvo benefitov – napríklad ročný príspevok 470 eur (12 000 českých korún) do bonusového programu Cafeterie, 5 týždňov dovolenky, cestovné výhody pre nich a ich rodinných príslušníkov v rámci skupiny ARRIVA v Českej republike a v zahraničí, stravné lístky a stravné na pracovných cestách.

Hľadať rušňovodičov na Slovensku je úplne prirodzené. Slováci hovoria jazykom, ktorému rozumieme a navyše železničné predpisy a pravidlá vychádzajú z našej spoločnej histórie a aj dnes sú takmer totožné. Slovensko je preto jasnou voľbou a ARRIVA má čo ponúknuť,“ tvrdí riaditeľ spoločnosti ARRIVA v Českej republike Daniel Adamka.

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2016 prevádzkuje spoločnosť prvé priame vlakové spojenie Nitry s Prahou a od roku 2017 aj službu zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. ARRIVA má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov. Tvorí ju päť dopravných spoločností a servisná spoločnosť.

ARRIVA pôsobí na európskom trhu v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

 Kontakty pre médiá:

Ján Meľuch

0948 835 107

arriva@arthurmedia.sk

Petra Helecz

0918 864 966

press@arriva.sk

Náborový leták nájdete TU