Od 1. júna sa menia cestovné poriadky autobusových liniek. ARRIVA Trnava bude zabezpečovať MHD v režime školského vyučovania

,

Trnava, 29. máj 2020 – Vďaka postupnému uvoľňovaniu opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu sa na Slovensku v júni obnoví vyučovanie a rodičia sa budú môcť vrátiť do práce. Od 1. júna sa deti v predškolskom veku vrátia do predškolských zariadení a žiaci 1. až 5. ročníka sa vrátia do základných škôl. ARRIVA prináša pre cestujúcich zmeny aj v prevádzke autobusových liniek.

Od 1. júna 2020 pristúpili objednávatelia verejnej dopravy k zmene dopravných režimov. Prímestské linky v Trnavskom samosprávnom kraji zabezpečujú dopravu i naďalej v prázdninovom režime, s pridanými niekoľkými spojmi. Linky mestskej hromadnej dopravy v Trnave, Piešťanoch, Senici a Hlohovci premávajú ako počas školského vyučovania.

S postupným uvoľňovaním opatrení a nástupom detí do školských a predškolských zariadení i zamestnancov do práce je predpoklad zvýšenej koncentrácie ľudí aj v prostriedkoch verejnej dopravy, preto je nevyhnutné nepoľaviť v dodržiavaní bezpečnostných opatrení a aj naďalej nosiť rúška, prípadne rukavice. Chránime tým seba aj svojich blízkych.

Veľké poďakovanie patrí našim kolegom – vodičom autobusov, ako aj všetkým zamestnancom, ktorí  zabezpečujú chod verejnej autobusovej dopravy. Podobne ako ďalšie povolania v prvej línii, aj oni sú v permanentnej službe verejnosti. Ďakujeme aj našim cestujúcim, že v čase prijímania zmien a opatrení dodržiavali, a stále dodržiavajú, nariadenia v súlade s opatreniami vlády a úradu verejného zdravotníctva tak, aby boli naši cestujúci i kolegovia v bezpečí. Vážime si disciplinovanosť všetkých pri zvládaní novej situácie,“ povedala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Informácie o cestovných poriadkoch, vystavení a dobití čipovej karty, poskytovaných službách poskytujú cestujúcim Zákaznícke centrá. Otváracia doba zákazníckeho centra v Trnave (Andreja Hlinku 64) je od pondelka do piatka v čase od 7:00 do 15:00 s obedňajšou prestávkou od 11:30 do 12:00.

Informácie o možnostiach cestovania poskytuje aj Zákaznícke centrum v Hlohovci (Nábrežie Andreja Hlinku 25), ktoré je k dispozícii počas pracovných dní denne od 9:00 do 15:00 s obedňajšou prestávkou od 11:00 do 12:30.  Zákaznícke centrum v Senici (autobusová stanica) je k dispozícii denne od pondelka do piatka od 7:30 do 15:30 s prestávkou medzi 11:30 a 12:00.

Zákaznícke centrum v Piešťanoch (Dopravná 6479) poskytuje informácie a vybavuje požiadavky cestujúcich v pondelky, utorky a štvrtky v čase od 7:30 do 15:30, v stredy v čase od 7:30 do 16:00 a v piatky od 7:30 do 15:00, pričom obedňajšia prestávka je od 11:30 do 12:00.

Všetky aktuálne informácie získajú záujemcovia na webe ARRIVA Trnava i prostredníctvom linky zákazníckej podpory na čísle +421 915 733 733, a to každý deň vrátane víkendov a sviatkov od 8.00 do 20.00. ARRIVA na zlepšenie dostupnosti informácií pre cestujúcich vytvorila na webovej stránke spoločnosti špeciálnu sekciu LIVE, kde sú zverejnené informácie o aktuálnych opatreniach a zmenách. Cestujúci majú tiež možnosť dostávať aktuálne informácie priamo do svojich emailových schránok. Stačí, ak sa prihlásia na odber noviniek pomocou formuláru na internetovej stránke www.arriva.sk/newsletter.

 

 

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinkom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2016 prevádzkuje spoločnosť prvé priame vlakové spojenie Nitry s Prahou a od roku 2017 aj službu zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. ARRIVA má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov. Tvorí ju päť dopravných spoločností, servisná spoločnosť a centrála.

ARRIVA je jedným z popredných poskytovateľov osobnej dopravy v Európe, zamestnáva vyše 53 000 ľudí a ročne prepravuje 2 miliardy cestujúcich v 14 európskych krajinách. Je súčasťou Deutsche Bahn (DB), jednej z vedúcich spoločností v oblasti osobnej a logistickej dopravy na svete a je zodpovedná za regionálne služby v oblasti osobnej dopravy DB mimo Nemecka. Prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

 

 Kontakty pre médiá:

Katarína Brusáková

0948 876 084

arriva@arthurmedia.sk 

Petra Helecz

0918 864 966

press@arriva.sk