Prvý priamy vlak medzi Nitrou a Prahou

Prvý priamy vlak medzi Nitrou a Prahou vypravia už tento piatok. Lístky si môžete kúpiť už dnes

Nitra, 14. decembra 2016 – V piatok 16. decembra vypravia z Prahy do Nitry prvý priamy vlak ARRIVA. Od soboty rána bude vlak premávať aj opačným smerom. Lístky je možné kúpiť už dnes. Základný lístok z Nitry do Prahy stojí 16,67 eur. Cestujúci majú vo vlaku k dispozícii pripojenie na internet, elektrické zásuvky, pitnú vodu zdarma a možnosť zakúpiť si občerstvenie.

„Priame vlakové spojenie z Nitry cez Trenčín až do Prahy ponúkneme cestujúcim ako prví v histórii,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku. Doterajšia prevádzka na trase Trenčín – Praha ukázala, že cestujúci majú o toto spojenie veľký záujem. „Na trenčianskej linke sme ukázali, že vieme cestujúcim ponúknuť pohodlné priame spojenie. Našu ponuku pre cestujúcich rozširujeme o spojenie Nitry s Prahou, pričom doprava našimi vlakmi bude k dispozícii aj cestujúcim v Hlohovci, Leopoldove, Piešťanoch a Novom meste nad Váhom,“ dodal L. Ivan.

Doteraz prevádzkovala ARRIVA jeden víkendový expres na trase Trenčín – Praha a späť. Ten vyrážal v sobotu ráno z Prahy do Trenčína a v nedeľu popoludní späť z Trenčína do Prahy. O linku bol veľký záujem, ARRIVA preto pridáva ďalšie spoje:

  • piatok popoludní nový spoj Praha (14:19) – Trenčín (19:43) – Nitra (21:15)
  • sobota ráno nový spoj Nitra (6:46) – Trenčín (8:10) – Praha (13:29)
  • nedeľa ráno nový spoj Praha (8:19) – Trenčín (13:43)
  • nedeľa popoludní existujúci spoj Trenčín (14:18) – Praha (19:32)

Od apríla 2017 budú jazdiť vlaky na linke Praha – Trenčín – Nitra ešte častejšie a v letnej sezóne vypraví ARRIVA medzi Slovenskom a Českom dva spoje každý deň.

Predaj na internete a zľavy pre študentov

Cestujúci si môžu kúpiť cestovné lístky na všetky vlaky v predpredaji na www.arriva-vlaky.cz alebo na palube vlaku od stevarda. Cena je v oboch prípadoch rovnaká. „Cestujúci z Nitry zaplatia za cestovný lístok do Prahy základné cestovné 16,67 eur a z Trenčína 12,97 eur. Malé deti a kočíky vozíme zdarma, deti vo veku od 6 do 15 rokov za polovičnú cenu, študentov s ISIC kartou pri ceste po Slovensku so zľavou 25 percent a držiteľov ZŤP preukazu so zľavou 75 percent,“ doplnil L. Ivan.

Pri nákupe cestovného lístku v e-shope www.arriva-vlaky.cz nie je potrebné doklad tlačiť, stačí ho mať v notebooku, tablete alebo smartphone, prípadne stačí nadiktovať stevardovi transakčný kód. S lístkom zakúpeným na internete získajú cestujúci automaticky aj bezplatnú miestenku. Pri kúpe lístka v e-shope si cestujúci vyberú miesto vo vlaku, ktoré im najviac vyhovuje.

 

Nitra – Trenčín – Praha hl. n.

  AEx 1040 SOBOTA AEx 1042 NEDEĽA
Nitra 6:46
Hlohovec 7:18
Leopoldov 7:29
Piešťany 7:41
Nové Mesto nad Váhom 7:52
Trenčín 8:10 14:18
Trenčianska Teplá 8:17 14:25
Bylnice 8:38 14:47
Slavičín 8:52 15:05
Bojkovice město zast. 9:06 15:20
Uherský Brod 9:34 15:37
Uherské Hradište 9:50 15:52
Staré Město u U.H. 9:57 15:59
Otrokovice 10:10 16:11
Přerov 10:29 16:29
Olomouc hl. n. 10:45 16:45
Pardubice hl. n. 12:17 18:19
Kolín 12:50 18:52
Praha hl. n. 13:29 19:32

 

Tento cestovný poriadok je platný od 11. decembra 2016 do 2. apríla 2017. Od apríla 2017 budú uvedené spoje jazdiť častejšie. Vlak číslo 1040 vyrazí z Nitry prvýkrát v sobotu 17. decembra.

 

Praha hl. n. – Trenčín – Nitra

  AEx 1041 NEDEĽA AEx 1043 PIATOK
Praha hl. n. 8:19 14:19
Kolín 9:03 15:03
Pardubice hl. n. 9:28 15:30
Olomouc hl. n. 10:58 16:58
Přerov 11:16 17:16
Otrokovice 11:37 17:37
Staré Město u U.H. 11:50 17:50
Uherské Hradiště 12:05 17:57
Uherský Brod 12:25 18:15
Bojkovice město zast. 12:43 18:43
Slavičín 12:58 18:58
Bylnice 13:13 19:13
Trenčianska Teplá 13:34 19:34
Trenčín 13:43 19:43
Nové Mesto nad Váhom 20:01
Piešťany 20:14
Leopoldov 20:35
Hlohovec 20:42
Nitra 21:15

 

 

Tento cestovný poriadok je platný od 11. decembra 2016 do 2. apríla 2017. Od apríla 2017 budú uvedené spoje jazdiť častejšie. Vlak číslo 1041 vyrazí prvýkrát v nedeľu 18. decembra a vlak 1043 v piatok 16. decembra 2016.

 

Vlaky ARRIVA

Na všetkých spojoch medzi Nitrou, Trenčínom a Prahou budú jazdiť dieselové vlaky ARRIVA typu 845, ktoré zabezpečujú linku do Trenčína už v súčasnosti. Vo vlaku majú cestujúci k dispozícii pripojenie na internet, elektrické zásuvky, pohodlné široké sedadlá, oddelený tzv. tichý oddiel, špeciálne vyhradené a upravené miesta pre deti, občerstvenie a po novom pribudnú v oddieloch pre cestujúcich tiež LCD obrazovky s aktuálnymi informáciami o jazde vlaku, jeho rýchlosti, ponuke občerstvenia, prípojoch, čase dojazdu do nasledujúcej stanice a ďalšie užitočné informácie. Pre cestujúcich je vo vlaku pripravená pitná voda zdarma.

 

 

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu. Tvorí ju päť dopravných spoločností, servisné spoločnosti a cestovná kancelária. Spoločnosť má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov. ARRIVA je európskym poskytovateľom transportných služieb a je členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

Kontakty pre médiá:

Dalibor Mihalkin

+421 944 351 678

arriva@arthurmedia.sk

Petra Helecz

+421 918 864 966

press@arriva.sk