Nový autobus MHD dnes odovzdali do užívania Novozámčanom

,

Nové Zámky, 11. novembra 2015 – Spoločnosť ARRIVA v spolupráci s mestom Nové Zámky dnes odovzdala do užívania nový moderný autobus, ktorý prinesie komfortnejšie cestovanie MHD a úspory pohonných látok.

„Naším cieľom je zvyšovanie kvality a komfortu cestovania MHD, aj preto sme radi, že sme mohli vďaka podpore zo strany vedenia mesta odovzdať do užívania Novozámčanom moderný autobus. Nové Zámky často v letných mesiacoch trápia extrémne teploty, preto sme pri výbere považovali klimatizáciu za kľúčový prvok výbavy. Na druhej strane, modernizácia vozového parku by sa mala odraziť aj na úsporách pohonných látok a nižších investíciách do opráv,“ uviedol Karol Petőcz, generálny riaditeľ zo spoločnosti ARRIVA Nové Zámky a dodal: „Veľmi nás teší, že vedenie mesta modernizáciu autobusov podporilo.“

Spoločnosť ARRIVA prepraví svojimi autobusmi MHD v Nových Zámkoch takmer 379-tisíc cestujúcich ročne. K šiestim doterajším autobusom dnes pribudol moderný strednokapacitný, ktorý bude tento týždeň nasadený na linke číslo 7. ARRIVA ho zaobstarala po dohode s mestom Nové Zámky. Autobus je súčasťou dlhodobého procesu obnovy vozového parku, v rámci ktorého budú postupne vyradené autobusy staršie ako 16 rokov. Pre lepšiu koordináciu dispečermi a zároveň precíznejšiu kontrolu pracovníkov i vozidiel vybavila ARRIVA Nové Zámky v doterajšom priebehu roka 2015 všetky autobusy MHD systémom GPS. Modernizácia by mala pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.

Dopravca sa dlhodobo snaží nielen o zvýšenie komfortu mestskej hromadnej dopravy pre cestujúcich, ale zároveň aj o jej propagáciu. „Fungujúca mestská hromadná doprava môže viesť k zlepšeniu kvality životného prostredia, dopravnej situácie v našich mestách a zvýšeniu bezpečnosti. Aj preto s jej propagáciou začíname už u školákov. V tomto roku sme sa spoločne s mestom zapojili do Európskeho týždňa mobility a deti zo základných škôl z Nových Zámkov a z ďalších šiestich miest, v ktorých ARRIVA Nové Zámky zabezpečuje MHD sa zapojili do výtvarnej súťaže,“ povedal Karol Petőcz, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Nové Zámky, a. s.

Kontakt pre médiá:
press@arriva.sk

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu. Tvorí ju päť dopravných spoločností ,servisné spoločnosti a cestovná kancelária. Spoločnosť má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje viac ako 1 350 autobusov. ARRIVA je európskym poskytovateľom transportných služieb a je členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.