Dopravné aktuality

Spoločnosť ARRIVA posilnila v roku 2015 svoju pozíciu lídra na trhu

Najsilnejší dopravca poukazuje na potrebu rozvíjať verejnú dopravu na kompenzáciu rastu podielu individuálnej automobilovej dopravy

Bratislava, 26. novembra 2015 – Spoločnosť ARRIVA prepraví na Slovensku v roku 2015 asi osemdesiat miliónov cestujúcich, čo je o 54 percent viac ako pred rokom. Pod výrazný medziročný nárast sa podpísala najmä akvizičná aktivita dopravcu. Súčasťou skupiny ARRIVA na Slovensku sa v roku 2015 stali spoločnosti SAD Trnava a SAD Liorbus Ružomberok, vďaka čomu ARRIVA zvýšila svoj trhový podiel zo 14 na 23 percent. Potvrdila tým pozíciu najsilnejšieho súkromného autobusového dopravcu, a to z hľadiska počtu obslúžených cestujúcich, aj rozsahu územného pokrytia Slovenska.

Spoločnosť ARRIVA poskytuje služby mestskej, prímestskej a diaľkovej autobusovej  dopravy  v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji. „Očakávame, že naši vodiči najazdia do konca roka 72 miliónov kilometrov a odvezú 80 miliónov cestujúcich,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku. K pôvodne trom dopravným spoločnostiam skupiny ARRIVA tento rok pribudli dve ďalšie – SAD Trnava a SAD Liorbus Ružomberok. Dokončenie ich integrácie je pre dopravcu jedným z kľúčových cieľov na rok 2016. „Teší nás, že sa nám podarilo posilniť naše vedúce postavenie na trhu autobusových dopravcov na Slovensku. V súčasnosti v našich piatich dopravných spoločnostiach zamestnávame temer 2 400 ľudí, z ktorých je viac ako 1700 prevažne dlhoročných skúsených šoférov. Sú však aj projekty, ktoré zatiaľ nie sú uzavreté. Stále napríklad čakáme na vyhodnotenie verejnej súťaže v Nitrianskom samosprávnom kraji a neustále pracujeme aj na zjednotení našich služieb a procesov, aby sme našim cestujúcim mohli poskytnúť jednotné štandardy ARRIVY kdekoľvek na Slovensku. Spomínané ukazovatele sú pre nás záväzkom a zároveň silnou motiváciou pre neustále zvyšovanie kvality služieb pre cestujúcu verejnosť, ako aj posilňovanie stability smerom k našim zamestnancom,“  zhodnotil končiaci sa rok L. Ivan.

Dopravca sa plánuje rozvíjať  aj v roku 2016. „Naďalej budeme vyhľadávať akvizičné príležitosti a možnosti pre vstup na ďalšie trhy a segmenty služieb pre cestujúcich na Slovensku. Okrem toho sa chceme sústrediť na rozvoj diaľkovej dopravy v rámci značky ARRIVA EXPRESS,“ povedal L. Ivan. Pribudnúť by mali nielen nové trasy, ale aj netradičné doplnkové dopravné služby, s akými je možné stretnúť sa v zahraničí.  „Našou najväčšou konkurenciou je individuálna doprava, a preto je naším cieľom zatraktívniť verejnú dopravu na Slovensku. Chceme, aby ju čoraz viac ľudí považovalo za lepšiu alebo plnohodnotnú alternatívu cestovania autom. Preto sa snažíme zavádzať inovatívne doplnkové služby. Príkladom je tzv. car sharing, pri ktorom si užívateľ za výhodných podmienok krátkodobo prenajíma auto na kratšie vzialenosti. Do vzdialeného mesta sa privezie diaľkovým spojom a pre posledné kilometre svojej cesty už používa zarezervované vozidlo,“ vysvetlil L. Ivan a dodal: „Samozrejme, uvažujeme aj a o ekologickej alternatíve, akou je zdieľanie bicyklov, teda bike sharing.“

Kontakt pre médiá:
press@arriva.sk

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu. Tvorí ju päť dopravných spoločností, servisné spoločnosti a cestovná kancelária. Spoločnosť má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje viac ako 1 350 autobusov. ARRIVA je európskym poskytovateľom transportných služieb a je členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

judi online slot deposit instan