Vyhľadať
Close this search box.

ARRIVA odovzdala nové autobusy pre mestskú hromadnú dopravu v Trnave

Spoločnosť ARRIVA dnes odovzdala do užívania sedemnásť nových autobusov, ktorými bude zabezpečovať mestskú hromadnú dopravu v Trnave. Modernizovaný vozový park sa spoločnosť zaviazala obnoviť v súlade so zmluvou v dvoch etapách. Nová zmluva na zabezpečovanie verejnej dopravy je uzatvorená na 10 rokov.

Dopravná situácia v mestách a ich okolí je ovplyvnená zvyšujúcim sa počtom osobných automobilov a zaťažovaním cestnej infraštruktúry, čo má vplyv na kvalitu života v mestách a čistotu ovzdušia. Verejná osobná doprava prispieva k zlepšeniu dopravnej situácie v mestách a ich okolí – ARRIVA na Slovensku je preto pripravená poskytovať svojim objednávateľom aj cestujúcim modernú, bezpečnú a spoľahlivú dopravu v súlade s požiadavkami a zmluvnými podmienkami.

Najbližších desať rokov bude spoločnosť ARRIVA Trnava zabezpečovať mestskú hromadnú dopravu v meste Trnava.  Počas platnosti zmluvy, do júna 2031, bude na trinástich linkách s výkonom vyše jeden milión kilometrov ročne nasadených do prevádzky spolu 34 nových autobusov s normou Euro 6 so šetrným prístupom k životnému prostrediu.

V prvej etape účinnosti zmluvy s mestom Trnava je zaradených 17 nových nízkopodlažných autobusov s normou Euro 6, ktoré nahradia staršie dieselové polonízkopodlažné autobusy s normou Euro 3-4. Službu vo verejnom záujme tak budú v Trnave zabezpečovať vozidlá, ktoré svojimi parametrami poskytujú vyšší štandard cestovania. Zvyšných 17 vozidiel bude dodatočne vybavených v záujme skvalitnenia služieb a zvýšenia bezpečnosti cestujúcich v súlade so stanovenými štandardmi. Týchto sedemnásť autobusov bude v rámci druhej etapy obnovy vozového parku, ktorá je plánovaná na rok 2026, nahradených novými autobusmi. Do piatich rokov od podpisu zmluvy tak bude zrealizovaná kompletná modernizácia autobusov. Nové nízkopodlažné autobusy s normou Euro 6 budú zabezpečovať prevádzku mestskej dopravy v Trnave. Autobusy sú vybavené informačnými LCD panelmi, pohodlie cestujúcim spríjemňuje okrem bezplatného pripojenia k internetu prostredníctvom wifi aj akustický informačný systém ohlasujúci  názvy jednotlivých zastávok.

Nové vozidlá sú navyše vybavené kamerovým systémom. Imobilným cestujúcim a mamičkám s kočíkmi je k dispozícii mechanická výklopná plošina a na komunikáciu s vodičom poslúžia tlačidlá STOP, DVERE, INVALID a ALARM s popisom v Braillovom písme.

Informácie o službách spoločnosti ARRIVA získate prostredníctvom e-mailu informacie@arriva.sk alebo na linke Zákazníckej podpory +421 915 733 733 od pondelka do nedele, a to aj počas sviatkov či víkendov, v čase od 8:00 do 20:00.

Zdieľaj:

Novinky

SENICABAJK štartuje svoju prvú sezónu

Mesto Senica už tento piatok 19.4.2024 spúšťa systém zdieľaných bicyklov 𝗦𝗘𝗡𝗜𝗖𝗔 𝗕𝗔𝗝𝗞 a ponúka tak svojim obyvateľom a návštevníkom ekologickú alternatívu dopravy!

Úspešný vstup do nového roka 2024

Milí naši cestujúci, k prianiu úspešného vstupu do nového roka, osobných a pracovných úspechov v roku 2024, pripájame poďakovanie za Vašu dôveru. Vaša ARRIVA

Mimoriadne udalosti:

Spoj 207402/10 D.Voda-Trnava, autobus nebol pristavený z dôvodu padnutého stromu pri Planinke, privolaný hasiči, cesta neprejazdná, spoj odjazdený od planinky,