Vyhľadať
Close this search box.

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY 2023

Vážení cestujúci,

od 16. do 22. septembra sa koná Európsky týždeň mobilitydo ktorého sa každoročne zapája aj spoločnosť ARRIVA.

Téma 22. ročníka Európskeho týždňa mobility je „Šetri energiu“ a zameriava sa na dôležitosť znižovania energetických nákladov a spotreby v oblasti dopravy s cieľom dosiahnuť udržateľnú a efektívnu mobilitu. Vyzýva jednotlivcov, miestne samosprávy, organizácie a podniky, aby prijali opatrenia a podporili iniciatívy, ktoré umožnia účinnejšie využívanie energie v oblasti dopravy.

Zároveň motivuje jednotlivcov k využívaniu udržateľnejších spôsobov cestovania, ako je kombinovanie rôznych foriem dopravy, zdieľanie vozidiel a aktívna mobilita.

Spoločnosti ARRIVA sa aj tento rok iniciatívne zapojili do kampane počas Európskeho týždňa mobility. V rámci kampane vyzýva ARRIVA cestujúcich, ale aj širokú verejnosť, aby využívali služby verejnej autobusovej dopravy alebo si zvolili iný spôsob dopravy ako individuálnu dopravu autom.

ARRIVA podporuje cestovanie verejnou osobnou dopravou aktivitami pre existujúcich cestujúcich, oslovuje však aj širokú verejnosť, aby cestovala verejnou dopravou a uprednostnila ju pred individuálnou dopravou autami aj po ukončení Európskeho týždňa mobility a upriamuje pozornosť na výhody verejnej dopravy.

Pre existujúcich a nových cestujúcich sme opäť pripravili súťaže a aktivity. V spolupráci s našimi objednávateľmi môžete ušetriť a cestovať dokonca zadarmo.

Súťažte a vyhrajte

Cestujúci, ktorí si počas Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra dobijú na predajných miestach, v autobusoch ARRIVA alebo online cez e-shop čipovú kartu za minimálne 10 eur alebo si kúpia novú kartu s kreditom v tejto hodnote, budú automaticky zaradení do zlosovania o kredity v hodnote 30, 20 a 10 eur. Kredity budú pripísané na čipové karty v celkovej hodnote viac ako 3 500 eur.

Pre našich školopovinných cestujúcich je pripravená výtvarná súťaž o výtvarné pomôcky pre celú triedu.

Viac informácií sa dozviete TU.

CESTUJTE VÝHODNEJŠIE

Cestujte zadarmo

Cestujúci metskej hromadnej dopravy v Trnave, Senici, Piešťanoch v Deň bez áut 22. septembra 2023 cestujú ZADARMO.

Hlohovci budú mať možnosť bezplatnej mestskej dopravy cestujúci počas celého Európskeho týždňa mobility.

Ušetrite

Ak si počas Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra kúpite celoročný PCL v Trnavskom kraji (predplatný cestovný lístok), UŠETRÍTE.

  • Ak si kúpite 365-dňové celosieťové predplatné cestovné lístky získate takmer polovičnú zľavu, napríklad základný 365-dňový celosieťový PCL kúpite za 222 eur, čo v prepočte na jeden mesiac vychádza len 18,50 eur, čo  predstavuje významnú úsporu pre pravidelných cestujúcich.
  • Pri prenosnom ročnom celosieťovom PCL ušetríte 257  €.

Ceny predplatných cestovných lístkov za zvýhodnenú cenu počas Európskeho týždňa mobility:

  • 365-dňový sieťový základný PCL 222 €,
  • 365-dňový sieťový zľavnený PCL 111 €,
  • 365-dňový sieťový prenosný PCL 288 €.
 
Viac informácií k predplatným cestovným lístkom nájdete na www.cestujlahko.sk.

SVETOVÝ DEŇ BEZ ÁUT S HUDBOU

Spoločnosť ARRIVA a mesto Trnava Vás pozývajú užiť si svetový deň bez áut s hudbou.

22. septembra sa odvezte a zažite koncerty priamo v mestskom buse. Od 7:00 do 8:00 Vám rannú špičku spríjemní BYSTRÍK, HUDBA Z MARSU a ranná šou Trnavského rádia. A to nie je všetko, niektorých z Vás odmeníme.

Viac na www.trnavskeradio.sk

Zdieľaj:

Novinky

SENICABAJK štartuje svoju prvú sezónu

Mesto Senica už tento piatok 19.4.2024 spúšťa systém zdieľaných bicyklov 𝗦𝗘𝗡𝗜𝗖𝗔 𝗕𝗔𝗝𝗞 a ponúka tak svojim obyvateľom a návštevníkom ekologickú alternatívu dopravy!

Úspešný vstup do nového roka 2024

Milí naši cestujúci, k prianiu úspešného vstupu do nového roka, osobných a pracovných úspechov v roku 2024, pripájame poďakovanie za Vašu dôveru. Vaša ARRIVA