Vyhľadať
Close this search box.

Nové čipové karty ARRIVA NITRA

Aktualizácia oznamu: predĺženie predaja nových kariet za zvýhodnených podmienok

Vážení cestujúci,

spoločnosť ARRIVA NITRA a.s. prináša pre svojich cestujúcich skvalitňovanie služieb prímestskej autobusovej dopravy. V priebehu prvého štvrťroka tohto roka je pripravená zmena v tarifnom odbavovacom systéme na prímestských linkách. Táto zmena umožní cestujúcim využívať jednu čipovú kartu na väčšine liniek spoločností ARRIVA na Slovensku, ako aj na linkách iných dopravcov zapojených do slovenského dopravného pasu. Nové čipové karty budú bezpečnejšie, odolnejšie voči zneužitiu a cestujúci si ich bude mať možnosť objednať prostredníctvom e-shopu, dobiť si kredit alebo predĺžiť platnosť z pohodlia domova. Zmena tarifného systému prinesie cestujúcim so smartfónom s operačným systémom Android možnosť úhrady cestovného aj prostredníctvom virtuálnej dopravnej karty – mobilným telefónom.

Zmena v tarifnom odbavovacom systéme pre cestujúcich na prímestských linkách je spojená s nutnou výmenou pôvodných čipových kariet za karty nové. Autobus, v ktorom budú akceptované už iba nové čipové alebo virtuálne karty, bude označený vo forme nálepky informáciou na predných dverách.

O nový typ čipovej karty môžu cestujúci požiadať aj v predstihu, a to do konca marca 2022 za zvýhodnených podmienok:

 • v zákazníckych centrách spoločnosti ARRIVA NITRA je cena za vybavenie klasickej plastovej dopravnej čipovej karty iba 3 € (namiesto 4 €)
 • prostredníctvom e-shopu z pohodlia domova je zvýhodnená cena 1 € vrátane poštovného (namiesto 4 € + poštovné)
 • vybavenie virtuálnej dopravnej čipovej karty online bude dokonca pre cestujúcich v tomto období zadarmo (namiesto 4,80 €)

Od 1. apríla 2022 budú ceny za čipové a virtuálne karty štandardne spoplatnené, bez poskytnutia ďalších zliav.

O novú ČIPOVÚ KARTU si môžete požiadať na našich zákazníckych centrách:

 • Nitra, AS – Coboriho 1, Nitra
 • Topoľčany, AS – Hollého 4, Topoľčany
 • Vráble, AS – Ul. 1. mája, Vráble
 • Zlaté Moravce, AS – Mlynská 1, Zlaté Moravce

Aké doklady potrebujete doložiť ku žiadosti o vystavenie novej ČIPOVEJ KARTY na našich zákazníckych centrách ?

Na vydanie novej čipovej karty je potrebné vyplniť žiadosť o vystavenie čipovej karty a predložiť požadované dokumenty:

 • pre zakúpenie čipovej karty na základné/občianske cestovné – preukaz totožnosti
 • pre zakúpenie čipovej karty na zľavnené cestovné – preukaz totožnosti, doklad oprávňujúci cestovať na zľavu (deti – rodný list, žiaci – potvrdenie o návšteve školy, dôchodcovia do 70 rokov – výmer o poberaní dôchodku, preukaz ŤZP (ŤZP-S))

Upozorňujeme, že žiadateľ zľavnenej karty musí prísť na zákaznícke miesto osobne, keďže musíme vyhotoviť fotografiu. Prinesené fotografie neakceptujeme. Pre deti prvého stupňa výučby nieje fotografia potrebná.

Pozn.: žiadosť o vystavenie novej čipovej karty môžete vyplniť priamo na mieste alebo ho doniesť už vyplnené a vytlačené.

Tlačivo: žiadosť o vystavenie novej ČIPOVEJ KARTY

Ako si viete novú ČIPOVÚ KARTU objednať online?

 • Požiadať o vydanie novej čipovej karty je možné aj z pohodlia domova online na stránke Kúp si dopravnú kartu cez internet | Ubian.sk.
 • Svoju kartu si môžete zároveň online spravovať, kontrolovať zostatok a svoje dopravné transakcie a informácie o karte.

Po prihlásení sa na stránke postupujte nasledovne:

 • ak nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa,
 • požiadajte o vydanie novej karty vyplnením žiadosti, doložením požadovaných dokladov a uhradením poplatku,
 • po vyhotovení čipovej karty Vám bude zaslaná na zadanú adresu.

Viac informácií o čipovej karte nájdete na našej stránke TU.

Vážení cestujúci, sledujte prosím, našu webovú stránku, kde Vás budeme informovať o aktuálnom vývoji  a zmenách v tarifných odbavovacích systémoch pre cestujúcich na prímestských linkách.

Ďakujeme za pochopenie.

ARRIVA NITRA

Zdieľaj:

Novinky ARRIVA Nitra

Úspešný vstup do nového roka 2024

Milí naši cestujúci, k prianiu úspešného vstupu do nového roka, osobných a pracovných úspechov v roku 2024, pripájame poďakovanie za Vašu dôveru. Vaša ARRIVA

Prieskum spokojnosti cestujúcich 2023

Zapojiť sa a vyhrať atraktívne ceny môžu cestujúci v piatich krajoch Slovenska – stačí, ak v období od 22. septembra do 22. decembra 2023 odpovedia na 12 otázok.

Úspešný vstup do nového roka

Milí naši cestujúci, ďakujeme Vám za priazeň a spoluprácu v roku 2022 a do nového roka Vám prajeme, aby všetky Vaše cesty viedli k zdraviu, šťastiu a úspechom.