Vyhľadať
Close this search box.

Turistický vláčik

Turistický vláčik premáva v meste Nitra okruhmi, na ktorých nájdete najväčšiu koncentráciu historických pamiatok a iných zaujímavostí, o ktorých sa dozviete počas jazdy, a to vďaka akustickému sprievodcovskému výkladu. Mesto Nitra sa môže pochváliť bohatou históriou, krásnym hradným areálom, vrchom Zobor, zelenými parkovými zákutiami pri rieke, parkom na Sihoti a ďalšími krásnymi miestami, ktoré môžete objavovať pešo, bicyklom alebo práve turistickým vláčikom.

 

Vyhliadkové jazdy po Nitre

Vláčik premáva po starej známej trase od Svätoplukovho námestia cez pešiu zónu, Parkové nábrežie popri Mestskom parku Sihoť. V sezóne 2023 vláčik nezachádza do parku kvôli jeho revitalizácii. Zastávka na nástup a výstup je na Jesenského ulici. Z Jesenského ulice sa presunie na hrad (po Pribinovo námestie), odkiaľ pokračuje cez Župné námestie späť na Svätoplukovo námestie.

Ak ste sa doposiaľ turistickým vláčikom neodviezli, neváhajte a doprajte si tento pekný zážitkový program. Počas vyhliadkovej jazdy, ktorá je pastvou pre oči, sa navyše dozviete aj množstvo zaujímavostí o navštívených miestach.

Tešíme sa na Vás!

Trasa vláčika a cestovný poriadok