Vyhľadať
Close this search box.

Turistický vláčik

Turistický vláčik je obľúbenou atrakciou už od roku 2018. Premáva v meste Nitra okruhmi, na ktorých nájdete najväčšiu koncentráciu historických pamiatok a iných zaujímavostí, o ktorých sa dozviete počas jazdy, a to vďaka akustickému sprievodcovskému výkladu. Mesto Nitra sa môže pochváliť bohatou históriou, krásnym hradným areálom, vrchom Zobor, zelenými parkovými zákutiami pri rieke, parkom na Sihoti a ďalšími krásnymi miestami, ktoré môžete objavovať pešo, bicyklom alebo práve turistickým vláčikom.

Vyhliadkové jazdy po Nitre

Turistický vláčik má dva vozne, 36 sedadiel a disponuje bezbariérovou rampou pre invalidný vozík alebo kočík.

Vláčik premáva po starej známej trase od Svätoplukovho námestia cez pešiu zónu, Parkové nábrežie až ku Mestskému parku Sihoť. Z parku sa presunie na Nitriansky hrad, odkiaľ pokračuje cez Župné námestie späť na Svätoplukovo námestie.

V sezóne 2024 bude počas víkendových popoludní zachádzať aj k Zoborskému kláštoru (odchod každú sobotu o 15:00) a ku Kalvárii (odchod každú nedeľu o 15:00).

Ak ste sa doposiaľ turistickým vláčikom neodviezli, neváhajte a doprajte si tento pekný zážitkový program. Počas vyhliadkovej jazdy, ktorá je pastvou pre oči, sa dozviete množstvo zaujímavostí o navštívených miestach.

Tešíme sa na Vás!

Trasa vláčika a cestovný poriadok