Vyhľadať
Close this search box.

Cyklobusy
Zahájenie sezóny 2024

Cestujúci, ktorí v Nitrianskom kraji radi spoznávajú jeho krásy na bicykli, môžu opäť od 1. mája 2024 využiť na prepravu do turisticky atraktívneho okolia Ponitria cyklobus.

Cyklobusy v okolí Tribeča

Nechajte sa zlákať krásou Tribečského pohoria, ktoré je popretkávané množstvom cyklotrás rôznej obtiažnosti.

Cyklobusy vybavené cyklonosičmi premávajú na prímestských linkách, nastúpiť a vystúpiť s bicyklom môžu cestujúci na vybraných zastávkach:

403 412 Nitra – Kostoľany pod Tribečom
zastávky s obsluhou cyklonosičov: Nitra, AS; Žirany, kostol; Jelenec, Jednota; Ladice, RD; Kostoľany pod Tribečom, pomník

407 414 Zlaté Moravce – Choča – Kostoľany pod Tribečom
zastávky s obsluhou cyklonosičov: Zlaté Moravce, AS; Beladice, SOUP; Neverice, Jednota; Ladice, RD; Kostoľany pod Tribečom, pomník

407 415 Zlaté Moravce – Sľažany – Kostoľany pod Tribečom
zastávky s obsluhou cyklonosičov: Zlaté Moravce, AS; Sľažany, Dolné Sľažany OcÚ; Neverice, Jednota; Ladice, RD; Kostoľany pod Tribečom, pomník

Spoje budú premávať:

od 1. 5. 2024 do 30. 9. 2024 – počas víkendov a sviatkov
od 1. 7. 2024 do 1. 9. 2024 – počas pracovných dní.
Kapacita cyklonosičov je 6 bicyklov.

Cena za prepravu: 2 €/ bicykel.

Cyklobusy do Topoľčianok, Bojnej a na Duchonku

Cestujúci, ktorí v Nitrianskom kraji radi spoznávajú jeho krásy na bicykli, môžu od 8. mája 2024 využiť na prepravu do turisticky atraktívneho okolia Ponitria cyklobus.

Autobus s cyklovozíkom má trasu
NITRA – BOJNÁ – DUCHONKA. V regióne je niekoľko cyklotrás s rôznou náročnosťou s pestrou ponukou prírodných i historických turisticky atraktívnych miest, ktoré sa oplatí navštíviť, napríklad jedna z najvzácnejších archeolokalít na Slovensku – Hradisko Valy, Rotunda sv. Juraja v Nitrianskej Blatnici, Topoľčiansky hrad. V Bojnej je zaujímavou zastávkou Ranč pod Babicou, prípadne si môžete oddýchnuť a občerstviť sa v rekreačnom stredisko Nová Duchonka pri vodnej nádrži.

Cyklobus premáva na rovnakej trase Nitra – Bojná – Duchonka a späť. Odchod z Nitry je o 10.00 h z parkoviska za Autobusovou stanicou Nitra. Na miesto je nutné prísť minimálne 30 minút vopred z dôvodu bezpečného upevnenia bicyklov. Zastávky na vystúpenie a nastúpenie sú v obci Bojná (centrum) a následne v rekreačnej oblasti Duchonka (hrádza). Odchod späť je o 18.00 h z Duchonky a 18.45 h z Bojnej. Predpokladaný príchod do Nitry je 19.45 h.

Novinkou tejto sezóny je cyklobus do Topoľčianok a späť. Odchod z Nitry je o 10.00 h z parkoviska za Autobusovou stanicou Nitra. Na miesto je nutné prísť minimálne 30 minút vopred z dôvodu bezpečného upevnenia bicyklov. Zastávka na vystúpenie a nastúpenie je v obci Topoľčianky (štadión). Odchod späť je o 17.00 h z Topoľčianok, predpokladaný príchod do Nitry je 17.30 h.

 

Kapacita cykloprívesu je maximálne 30 bicyklov (30 klasických bicyklov alebo 15 elektrobicyklov, resp. kombinácia, 1 elektrobicykel zaberie miesto 2 klasických bicyklov).

Miesto v cyklobuse odporúčame vopred rezervovať prostredníctvom formuláru

Cenník cestovného

Jednosmerné cestovné

Cieľová zastávka Základný Zľavnený
Bojná, Ranč pod Babicou 1,50 € 1 €
Duchonka, hrádza 2 € 1 €

Obojsmerné cestovné

Bojná, Ranč pod Babicou 3 € 1,50 €
Duchonka, hrádza (pri vysielači) 4 € 2 €
(zľava platí pre deti do 12 rokov)