Úschovne bicyklov

Na autobusových staniciach v mestách:

 • Michalovce
 • Veľké Kapušany
 • Sobrance

sú pre našich cestujúcich plne k dispozícii „ÚSCHOVNE bicyklov“. Držitelia platnej bezkontaktnej čipovej karty (BČK) si môžu uskladniť bicykel, elektrobicykel, kolobežku – BEZPLATNE. Pre možnosť otvorenia úschovne prostredníctvom BČK navštívte zákaznícke centrum ARRIVA na autobusových staniciach v Michalovciach, Veľkých Kapušanoch alebo v Sobranciach, kde Vám pracovníci aktualizujú čipovú kartu. Po aktualizácii (do 24 h) bude čipová karta pripravená na vstup a bezplatné uskladnenia bicykla v ktorejkoľvek úschovni bicyklov.

 1. Po úspešnej registrácii a povolení je potrebné stlačiť tlačidlo na kraji v ľavej časti „ÚSCHOVNE bicyklov“ a následne odtiahnuť posuvnú bránu.
 2. Následne sa môže uložiť samotný bicykel/elektrobicykel do jedného z 20-tich stojísk (prízemný, príp. nadzemný-jednoduchým vysunutím).
 3. V prípade potreby je možné elektrobicykel alebo elektrokolobežku aj nabíjať zo 6-tich predpripravených nabíjacích káblov s dĺžkou 2 m.
 4. Nosnosť jedného stojiska je do 25 kg (bežná hmotnosť priemerného elektrobicykla).
 5. Bicykel sa odporúča zabezpečiť aj lankovým zámkom na bicykel pripevnením k na to určeným miestam na stojisku.
 6. „ÚSCHOVNE bicyklov“ sú vybavené kamerovým systémom, ktorý zabezpečuje monitorovanie priestoru a ochranu pred vandalizmom/krádežou.
 7. Vybratie bicykla z úschovne, resp. otvorenie „ÚSCHOVNE bicyklov“ je obdobné ako pri vstupe.
 8. UPOZORNENIE – ak majiteľ bicykla neuzavrie posuvnú bránu, po uplynutí 1 minúty sa zapne zabudovaný ALARM a bude signalizovať výstražný zvuk, kým sa neuzavrie posuvná brána úplne cez elektromagnetický zámok.