Vyhľadať
Close this search box.

Od 10. decembra začnú platiť nové cestovné poriadky, zastávka v podzemí OC Nivy sa ruší

Od 10. decembra začnú na celom Slovensku platiť nové cestovné poriadky verejnej osobnej dopravy pre obdobie 2023/2024. Ide o každoročné zmeny, ktoré nadväzujú na zmeny v grafikone železničnej dopravy. Hlavným cieľom zmien cestovných poriadkov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy je udržať nadväznosť autobusových spojov, skrátiť čas cestovania a reagovať na požiadavky cestujúcich i objednávateľov. V Bratislavskom kraji nájdu cestujúci informácie o príchodoch a odchodoch svojich autobusov aj na stránke spoločnosti ARRIVA.

 

V rámci regionálnej autobusovej dopravy príde k skráteniu intervalov na nosných linkách a zavedeniu taktovej dopravy v 15-minútovom intervale medzi Bratislavou a Stupavou doobeda medzi rannou a poobednou prepravnou špičkou pracovných dní. Zavedených bude niekoľko nových zastávok a spoje končiace na autobusovej stanici v Bratislave už nebudú zachádzať do podzemia autobusovej stanice – namiesto toho budú zastavovať na novozriadenej výstupnej zastávke Autobusová stanica na ulici Mlynské nivy. Pre nízku vyťaženosť sa rušia linky 255 a 715.

 

„Nový vlakový grafikon prináša významné zmeny, ale v spolupráci s našimi objednávateľmi a organizátorom IDS BK sme sa snažili udržať a zlepšiť nadväznosť spojov, čo je z pohľadu cestujúcich najdôležitejšie. Všetky autobusy ARRIVA sú vybavené GPS systémom, takže pri príprave zmien mohol organizátor verejnej dopravy v kraji využiť presné údaje z každodennej prevádzky a na ich základe optimalizovať jazdné časy jednotlivých spojov,“ povedal Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

 

„Železnicu vnímame ako nosný prvok Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. Príchod nového súkromného dopravcu, ktorý bude poskytovať svoje služby na trati Bratislava-Komárno, plánovaná modernizácia trate 110, ale aj narastajúca vyťaženosť autobusových spojov – to všetko malo vplyv na zmeny v regionálnej autobusovej doprave. Spoločne s dopravcami sme však urobili všetko pre to, aby ponuka verejnej dopravy v rámci IDS BK bola pre cestujúcich atraktívna a využívali ju čo najviac,“ uviedol Martin Urmanič, poverený generálny riaditeľ Bratislavskej integrovanej dopravy (BID). 

 

ARRIVA na Slovensku a vo svete  

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Pôsobí v Bratislavskom, Košickom, Nitrianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2017 prevádzkuje spoločnosť službu zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. ARRIVA zamestnáva na Slovensku viac ako 2 500 zamestnancov a prevádzkuje viac ako 1 500 autobusov. Tvorí ju šesť dopravných spoločností, servisná spoločnosť a centrála.

Arriva je popredným poskytovateľom osobnej dopravy v celej Európe, zamestnáva približne 34 600 ľudí a zabezpečuje približne 1,5 miliardy prepravených cestujúcich v 10 európskych krajinách. S autobusmi, vlakmi, autokarmi, električkami, vodnými autobusmi, systémami zdieľania bicyklov a dopravnými riešeniami na požiadanie Arriva hrdo spája ľudí a komunity bezpečne, spoľahlivo a udržateľne, pričom tieto služby poskytuje každý deň lepším spôsobom. Arriva pôsobí v Českej republike, Chorvátsku, Maďarsku, Taliansku, Holandsku, Poľsku, na Slovensku, v Slovinsku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

                                                                                                                                       

Kontakty pre médiá:                                                                                                                                       

Peter Stach                                                                                             Lenka Bubelínyová

0907 115 114                                                                                            0948 463 906

peter.stach@arriva.sk                                                                             arriva@arthurmedia.sk