Vyhľadať
Close this search box.

ARRIVA bude ďalších 10 rokov zabezpečovať mestskú dopravu v Senci

Služby mestskej autobusovej dopravy (MAD) v meste Senec bude aj naďalej zabezpečovať spoločnosť ARRIVA. Nová zmluva, ktorú podpísali primátor mesta Senec Pavol Kvál a generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Mobility Solutions Peter Sádovský, bude platiť 10 rokov s účinnosťou od 1. júna 2024.

„Som rád, že pokračujeme v spolupráci so spoločnosťou ARRIVA, ktorá i dnes vykonáva mestskú autobusovú dopravu pre našich občanov. Aj v minulosti sme boli s ich spoľahlivými službami a efektívnou komunikáciou spokojní. Dnešný podpis zmluvy je pre mesto Senec dôležitý, lebo sme ním do budúcnosti zabezpečili cestovanie najmä našich detí do škôl či seniorov na nákupy, k lekárom či za spoločenským vyžitím,“ povedal Pavol Kvál, primátor mesta Senec.

MAD v meste Senec tvorí jedna okružná linka s 27 zastávkami a využíva 3 autobusy, z toho jeden ako zálohu. Nová zmluva predpokladá, že rovnaké vozidlá bude spoločnosť ARRIVA Mobility Solutions ako dopravca využívať aj v ďalšom období od júna 2024. Na linke pracujú výlučne domáci vodiči – Senčania, čo je najlepšie riešenie pre objednávateľa, dopravcu aj zamestnancov. Cestovanie je bezplatné.

„Veľmi ma teší, že sme obhájili našu pozíciu dopravcu v meste Senec, ktoré je významnou a veľmi obľúbenou turistickou destináciou Bratislavského kraja. Sme pripravení pokračovať aj v ďalšom období v rozvíjaní dlhodobého partnerstva s mestom Senec poskytovaním kvalitných a spoľahlivých služieb mestskej dopravy pre všetkých jeho obyvateľov aj návštevníkov,“ uviedol Peter Sádovský, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Mobility Solutions.

ARRIVA na Slovensku a vo svete  

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Pôsobí v Bratislavskom, Košickom, Nitrianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2017 prevádzkuje spoločnosť službu zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. ARRIVA zamestnáva na Slovensku viac ako 2 500 zamestnancov a prevádzkuje viac ako 1 500 autobusov. Tvorí ju šesť dopravných spoločností, servisná spoločnosť a centrála.

ARRIVA je popredným poskytovateľom osobnej dopravy v celej Európe, zamestnáva približne 34 600 ľudí a zabezpečuje približne 1,5 miliardy prepravených cestujúcich v 10 európskych krajinách. S autobusmi, vlakmi, autokarmi, električkami, vodnými autobusmi, systémami zdieľania bicyklov a dopravnými riešeniami na požiadanie. ARRIVA hrdo spája ľudí a komunity bezpečne, spoľahlivo a udržateľne, pričom tieto služby poskytuje každý deň lepším spôsobom. ARRIVA pôsobí v Českej republike, Chorvátsku, Maďarsku, Taliansku, Holandsku, Poľsku, na Slovensku, v Slovinsku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.