Vyhľadať
Close this search box.

Doprava

ARRIVA Mobility Solutions, s.r.o. zabezpečuje v Bratislavskom kraji prímestskú verejnú dopravu v 4 regiónoch – Bratislava, Malacky, Senec a Šamorín. V týchto regiónoch prevádzkuje spoločnosť 65 prímestských liniek. Jednotlivé spoje zabezpečuje vozidlový park, ktorý tvoria úplne nové červené autobusy značky SOR a IVECO V meste Senec spoločnosť zabezpečuje pre obyvateľov a návštevníkov mesta aj mestskú autobusovú dopravu.

Regionálna doprava

Región Malacky

Región Pezinok

Región Senec

Región Šamorín

Mestská autobusová doprava

Do Bratislavy prišiel konvoj nových autobusov ARRIVA

Autobusové stanice

Zmeny rozdelenia nástupíšť

Otázky a odpovede

Cestovné poriadky regionálnej autobusovej dopravy okrem stránky https://arriva.sk/bratislava/cestovne-poriadky/ a https://www.idsbk.sk/cestovne-poriadky/, sú umiestnené aj na zastávkach, ich vzhľad je rovnaký ako vzhľad cestovných poriadkov liniek bratislavskej MHD.

Všetky zastávky regionálnych liniek sú NA ZNAMENIE, a to v rámci celého IDS BK. Regionálny autobus zastaví na zastávke len ak na nej niekto nastupuje alebo vystupuje, čím sa zlepší plynulosť dopravy.

Na území Bratislavy v smere z regiónu do centra je možné nastupovať všetkými dverami, pričom označovanie cestovných lístkov a ich kontrola sú rovnaké ako na linkách MHD. V smere z centra do regiónu a pri cestách mimo Bratislavy zostáva režim nástupu prvými dverami s kontrolou lístkov vodičom.

Všetky aktuálne platné čipové karty (vrátane študentských, dôchodcovských a pod.) vydané dopravcom Slovak Lines, zakúpené do 14. novembra 2021 platia aj naďalej spolu so zostávajúcim kreditom. Tieto karty môžu cestujúci používať aj naďalej bez obmedzení – dobíjať kredity a kupovať PCL na stránke www.arriva.sk/bratislava/, cez eshop https://eshop.idsbk.sk/login a aj na predajnom mieste spoločnosti ARRIVA na AS Nivy.

Novú čipovú kartu si vedia cestujúci objednať online z pohodlia domova na stránke www.arriva.sk/bratislava/ a nechať si ju doručiť na svoju adresu.

Cestujúci môžu naďalej na cestovanie využívať Elektronickú peňaženku – „kredity“ a Predplatné cestovné lístky (PCL) – „Električenky“ na čipových kartách vydaných dopravcom Slovak Lines, zakúpené do 14. novembra 2021. Od 15. novembra 2021 si môžu na tieto karty bez obmedzení dobíjať kredity a kupovať PCL na stránke www.arriva.sk/bratislava/ a cez eshop IDS BK, v automatoch, prípadne na predajniach DPB a ZSSK po prvom priložení karty na niektoré zo zariadení pri nástupe do regionálneho autobusu.

Cestovné lístky, typy cestovných lístkov a výšku cestovného v Bratislavskom samosprávnom kraji určuje samotný kraj, ktorý si u dopravcu objednáva výkony. V zmysle týchto informácii zostáva v platnosti aktuálna tarifa, ktorá platí od 1.7.2021. Všetky lístky a výška cestovného teda prirodzene zostávajú v platnosti aj naďalej.

Aktuálnu tarifu nájdete na webe bratislavskej integrovanej dopravy https://www.idsbk.sk/cennik/  resp. https://www.idsbk.sk/download/fmv4001ml41d.pdf a na stránke https://arriva.sk/bratislava/doprava/.

Cestovné poriadky si v Bratislavskom samosprávnom kraji určuje objednávateľ teda samotný kraj, ktorý si u dopravcu objednáva výkony v zmysle týchto poriadkov. V prípade, ak máte záujem o zmeny v cestovných poriadkoch, rozšírenie obslužnosti alebo dostupnosti služieb, je potrebné kontaktovať spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava, ktorá sa zaoberá tvorbou cestovných poriadkov.

K pravidelným úpravám cestovných poriadkov prichádza – v termíne celoštátnych zmien cestovných poriadkov, a to každý rok v druhú decembrovú nedeľu.

V prípade záujmu o zmenu CP kontaktujte BID na: info@idsbk.sk.

Autobusy zabezpečujúce prímestskú dopravu sú klimatizované, nízkopodlažné a s bezplatným pripojením na internet cez WiFi sieť. Informácie o trase linky sú zobrazované na digitálnych displejoch umiestnených zvonka aj zvnútra vozidla. Pribudlo hlásenie pre nevidiacich, modernejší informačný systém poskytujúci vyšší rozsah informácií o trase a prestupoch na linke. Nechýbajú ani USB nabíjačky na mobilné telefóny. Jednotlivé spoje zabezpečuje vozidlový park, ktorý tvoria úplne nové červené autobusy značky SOR a IVECO.

Predajné miesto v Bratislave, kde si cestujúci môžu vybaviť vystavenie čipovej karty, dobiť kredit, prípadne sa informovať na cestovné poriadky a aktuálne zmeny v doprave je na novej Autobusovej stanici Nivy v Bratislave.

Informácie o cestovných poriadkoch a službách spoločnosti ARRIVA získajú zákazníci na webovej stránke, prostredníctvom e-mailu informacie@arriva.sk alebo na linke Zákazníckej podpory +421 915 733 733 od pondelka do nedele, a to aj počas sviatkov či víkendov, v čase od 8:00 do 20:00 h. V prípade otázok môžete kontaktovať aj Infocentrum IDS BK prostredníctvom e-mailu na info@idsbk.sk alebo telefonicky denne od 8:00 do 18:00 h na čísle +421 948 102 102.

Cenníky

Vozidlový park

Vozidlový park tvoria úplne nové červené autobusy značky SOR a IVECO.

Nové autobusy sú nízkopodlažné, klimatizované, vybavené  moderným informačným systémom – LED panelmi, LCD obrazovkami, okná autobusov sú s determálnymi sklami, ktoré znižujú priepustnosť tepla do vozidla, všetky vozidlá sú vybavené kamerovým systémom.