Doprava

ARRIVA Mobility Solutions, s.r.o. zabezpečuje v Bratislavskom kraji prímestskú verejnú dopravu v 4 regiónoch – Bratislava, Malacky, Senec a Šamorín. V týchto regiónoch prevádzkuje spoločnosť 63 prímestských liniek. Jednotlivé spoje zabezpečuje vozidlový park, ktorý od 15. novembra tvorí viac ako 120 úplne nových červených autobusov značky SOR a IVECO. Postupným zaradením ďalších nových autobusov bude prímestskú autobusovú dopravu zabezpečovať do mája roku 2022 kompletne nový vozidlový park s 225 autobusmi v jednotnej červenej farbe.

Doprava

Región Malacky

20 prímestských liniek

Región Pezinok

19 prímestských liniek

Región Senec

14 prímestských liniek

Región Šamorín

10 prímestských liniek

Do Bratislavy prišiel konvoj nových autobusov ARRIVA

Autobusové stanice

Zmeny rozdelenia nástupíšť

Otázky a odpovede

Zmenu cestovných poriadkov regionálnych autobusových liniek zastrešuje Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji. K zásadnejším zmenám cestovných poriadkov príde v oblastiach Pezinok, Senec a Šamorín. Autobusy budú jazdiť v pravidelných taktoch a na spoločných úsekoch budú spoje liniek vo vzájomnom preklade. Na viacerých linkách príde ku skráteniu cestovného času, k zlepšeniu nadväzností medzi autobusmi a vlakmi, previazaniu viacerých autobusových liniek medzi sebou. Vďaka tomu vzniknú nové spojenia, pri ktorých nebude nutné dlhé čakanie pri prestupoch. Niektoré linky budú prečíslované a zavedené budú regionálne expresné a tiež nočné linky.

Všetky informácie o zmenách od 15. novembra 2021 nájdete na https://www.idsbk.sk/zmeny-region/

Cestovné poriadky regionálnej autobusovej dopravy okrem stránky https://arriva.sk/bratislava/cestovne-poriadky/  a https://www.idsbk.sk/cestovne-poriadky/, sú umiestnené aj na zastávkach, ich vzhľad bude rovnaký ako vzhľad cestovných poriadkov liniek bratislavskej MHD.

Všetky zastávky regionálnych liniek budú NA ZNAMENIE, a to v rámci celého IDS BK. Regionálny autobus zastaví na zastávke len ak na nej niekto nastupuje alebo vystupuje, čím sa zlepší plynulosť dopravy.

Na území Bratislavy v smere z regiónu do centra bude možné nastupovať všetkými dverami, pričom označovanie cestovných lístkov a ich kontrola budú rovnaké, ako v na linkách MHD. V smere z centra do regiónu a pri cestách mimo Bratislavy ostáva súčasný režim nástupu prvými dverami, s kontrolou lístkov vodičom.

Všetky aktuálne platné čipové karty (vrátane študentských, dôchodcovských a pod.) vydané dopravcom Slovak Lines, zakúpené do 14. novembra 2021 budú aj naďalej platiť od 15.11.2021 spolu so zostávajúcim kreditom. Tieto karty môžu cestujúci používať aj naďalej bez obmedzení – dobíjať kredity a kupovať PCL na stránke www.arriva.sk/bratislava/  a cez eshop https://eshop.idsbk.sk/login. Od 15. novembra aj na predajnom mieste spoločnosti ARRIVA.

Od 15. novembra 2021 si budú môcť cestujúci objednať novú čipovú kartu online z pohodlia domova na stránke www.arriva.sk/bratislava/ a nechať si ju doručiť na svoju adresu

Cestujúci môžu naďalej na cestovanie využívať Elektronickú peňaženku – „kredity“ a Predplatné cestovné lístky (PCL) – „Električenky“ na čipových kartách vydaných dopravcom Slovak Lines, zakúpené do 14. novembra 2021. Od 15. novembra 2021 si budú môcť na tieto karty bez obmedzení dobíjať kredity a kupovať PCL na stránke www.arriva.sk/bratislava/ a cez eshop IDS BK, v automatoch, prípadne na predajniach DPB a ZSSK, budú tak môcť urobiť po prvom priložení karty na niektoré zo zariadení pri nástupe do regionálneho autobusu.

Cestovné lístky, typy cestovných lístkov a výšku cestovného v Bratislavskom samosprávnom kraji určuje samotný kraj, ktorý si u dopravcu objednáva výkony. V zmysle týchto informácii zostáva v platnosti aktuálna tarifa, ktorá platí od 1.7.2021. Všetky lístky a výška cestovného teda prirodzene zostávajú v platnosti aj naďalej.

Aktuálnu tarifu nájdete na webe bratislavskej integrovanej dopravy https://www.idsbk.sk/cennik/  resp. https://www.idsbk.sk/download/fmv4001ml41d.pdf a na stránke https://arriva.sk/bratislava/doprava/.

Cestovné poriadky si v Bratislavskom samosprávnom kraji určuje objednávateľ teda samotný kraj, ktorý si u dopravcu objednáva výkony v zmysle týchto poriadkov. V prípade, ak máte záujem o zmeny v cestovných poriadkoch, rozšírenie obslužnosti alebo dostupnosti služieb, je potrebné kontaktovať spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava, ktorá sa zaoberá tvorbou cestovných poriadkov.

K ďalším úpravám cestovných poriadkov príde o mesiac neskôr – v termíne celoštátnych zmien cestovných poriadkov, od 12. decembra 2021 – v súvislosti so zásadnou zmenou časových polôh vlakov kvôli pripravovanej rozsiahlej modernizácii železničnej trate.

V prípade záujmu o zmenu CP kontaktujte BID na: info@idsbk.sk.

Autobusy zabezpečujúce prímestskú dopravu budú klimatizované, nízkopodlažné a s bezplatným pripojením na internet cez WiFi sieť. Informácie o trase linky budú zobrazované na digitálnych displejoch umiestnených zvonka aj zvnútra vozidla. Pribudne hlásenie pre nevidiacich, modernejší informačný systém poskytujúci vyšší rozsah informácií o trase a prestupoch na linke. Chýbať nebudú ani USB nabíjačky na mobilné telefóny. Od 15. novembra bude v prevádzke vyše 120 úplne nových autobusov značky SOR a IVECO, do mája 2022 bude celý vozidlový park tvorený iba novými autobusmi.

Pre cestujúcich pripravujeme predajné miesto v Bratislave, kde si budú môcť vybaviť vystavenie čipovej karty, dobiť kredit, prípadne sa informovať na cestovné poriadky a aktuálne zmeny v doprave.


Informácie o cestovných poriadkoch a službách spoločnosti ARRIVA získajú zákazníci na webovej stránke, prostredníctvom e-mailu informacie@arriva.sk alebo na linke Zákazníckej podpory +421 915 733 733 od pondelka do nedele, a to aj počas sviatkov či víkendov, v čase od 8:00 do 20:00 h. V prípade otázok môžete kontaktovať aj Infocentrum IDS BK prostredníctvom e-mailu na info@idsbk.sk alebo telefonicky denne od 8:00 do 18:00 h na čísle +421 948 102 102.

Cenníky

Vozidlový park

Jednotlivé spoje zabezpečuje vozidlový park, ktorý od 15. novembra tvorí viac ako 120 úplne nových červených autobusov značky SOR a IVECO. Postupným zaradením ďalších nových autobusov bude prímestskú autobusovú dopravu zabezpečovať do mája roku 2022 kompletne nový vozidlový park s 225 autobusmi v jednotnej červenej farbe.

Nové autobusy sú nízkopodlažné, klimatizované, vybavené  moderným informačným systémom – LED panelmi, LCD obrazovkami, okná autobusov sú s determálnymi sklami, ktoré znižujú priepustnosť tepla do vozidla, všetky vozidlá sú vybavené kamerovým systémom.