Cestujte a vyhrajte počas Európskeho týždňa mobility

Vážení cestujúci,

od 16. do 22. septembra sa koná Európsky týždeň mobility, do ktorého sa každoročne zapája aj spoločnosť ARRIVA.

Téma 22. ročníka Európskeho týždňa mobility je „Šetri energiu“ a zameriava sa na dôležitosť znižovania energetických nákladov a spotreby v oblasti dopravy s cieľom dosiahnuť udržateľnú a efektívnu mobilitu. Vyzýva jednotlivcov, miestne samosprávy, organizácie a podniky, aby prijali opatrenia a podporili iniciatívy, ktoré umožnia účinnejšie využívanie energie v oblasti dopravy.

Zároveň motivuje jednotlivcov k využívaniu udržateľnejších spôsobov cestovania, ako je kombinovanie rôznych foriem dopravy, zdieľanie vozidiel a aktívna mobilita.

Spoločnosti ARRIVA sa aj tento rok iniciatívne zapojili do kampane počas Európskeho týždňa mobility. V rámci kampane vyzýva ARRIVA cestujúcich, ale aj širokú verejnosť, aby využívali služby verejnej autobusovej dopravy alebo si zvolili iný spôsob dopravy ako individuálnu dopravu autom.

ARRIVA podporuje cestovanie verejnou osobnou dopravou aktivitami pre existujúcich cestujúcich, oslovuje však aj širokú verejnosť, aby cestovala verejnou dopravou a uprednostnila ju pred individuálnou dopravou autami aj po ukončení Európskeho týždňa mobility a upriamuje pozornosť na výhody verejnej dopravy.

Pre existujúcich a nových cestujúcich sme opäť pripravili súťaže a aktivity. V spolupráci s našimi objednávateľmi môžete ušetriť.

SÚŤAŽTE A VYHRAJTE

Cestujúci, ktorí si počas Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra dobijú na predajných miestach, v autobusoch ARRIVA alebo online cez e-shop čipovú kartu za minimálne 10 eur alebo si kúpia novú kartu s kreditom v tejto hodnote, budú automaticky zaradení do zlosovania o kredity v hodnote 30, 20 a 10 eur. Kredity budú pripísané na čipové karty v celkovej hodnote viac ako 3 500 eur.

Pre našich školopovinných cestujúcich je pripravená výtvarná súťaž o výtvarné pomôcky pre celú triedu.

Viac informácií sa dozviete TU.

ZÍSKAJTE ČIPOVÚ KARTU ZADARMO

Cestujúci s trvalým pobytom v Nitrianskom kraji počas Európskeho týždňa mobility môžu požiadať o bezplatné vystavenie čipovej karty v zákazníckych centrách spoločností ARRIVA NITRA a.s.  a ARRIVA Nové Zámky, a.s.

CESTUJTE VÝHODNEJŠIE

ŠAĽA

Pre cestujúcu verejnosť je v piatok, v Deň bez áut, ktorý sa každoročne koná 22. septembra, poskytnutá mestská hromadná doprava v Šali elektrobusom ZADARMO.

AKTIVITY POČAS EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY

NOVÉ ZÁMKY

V nedeľu 17. septembra 2023 sa s cestujúcimi stretneme od 13:00 h na parkovisku pri mestskej plavárni.

Predstavíme Vám výhody cestovania verejnou dopravou, aktivity, ktoré spoločnosť ARRIVA pripravila počas Európskeho týždňa mobility pre nových aj existujúcich cestujúcich. Predstavíme výhody čipovej karty, novinky a informácie pre záujemcov o prácu vodiča autobusu.

Pre návštevníkov podujatia sú pripravené rôzne atrakcie – Flinstone bus, skákací autobus Skús bus.

LEVICE

Počas Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra ARRIVA Nové Zámky zavedie na linky mestskej hromadnej dopravy v spolupráci s dodávateľmi autobusy na alternatívny pohon:

SOR ENS 12 – elektrobus
IVECO Streetway – CNG
MAN LIONS City E 12 – elektrobus

Zároveň pozývame všetkých záujemcov 21. septembra 2023 na Námestie hrdinov, kde sa môžete tešiť od 9:00 h na vystavené autobusy, zaujímavosti zo sveta verejnej dopravy a okružné jazdy novými autobusmi.

ŠTÚROVO

V spolupráci s mestom Štúrovo 22. septembra 2023 slávnostne otvárame nové zákaznícke centrum. Nájdete ho na Hlavnej ulici č. 36 v Štúrove v priestore Vyza centra.

Po odovzdaní priestoru do užívania zástupcovia mesta pristúpia k vylosovaniu ročného bezplatného cestovného lístka na MHD z pozbieraných cestovných lístkov MHD za obdobie 16.- 21.9.2023.

V novom zákazníckom centre v Deň bez áut (22. 9. 2023) a počas nasledujúcich štyroch pracovných dní až do štvrtku 28. 9. môžu cestujúci s trvalým pobytom v Nitrianskom kraji získať čipovú kartu bezplatne, stačí uhradiť manipulačný poplatok.