Cestujúcim v Žilinskom kraji sú k dispozícii nové autobusy

Celkovo 10 nových autobusov je od nového roka k dispozícii cestujúcim v Žilinskom kraji. Moderné autobusy prinášajú cestujúcim väčšie pohodlie a zároveň predstavujú šetrnejší prístup k životnému prostrediu vďaka lepším parametrom, z hľadiska emisií vypúšťaných do ovzdušia. Zvyšovaním kvality cestovania máme záujem osloviť cestujúcich, aby uprednostňovali verejnú dopravu pred individuálnou dopravou autami, čo zabezpečí plynulejšiu a bezpečnejšiu premávku na cestách, aj lepšie ovzdušie v našich mestách a regiónoch.

Nové autobusy pre prímestskú pravidelnú dopravu budú v okolí Dolného Kubína, Liptovského Mikuláša, Námestova, Ružomberka a Trstenej  premávať aj vďaka podpore Žilinského samosprávneho kraja, ktorý financuje služby pravidelnej autobusovej dopravy vo verejnom záujme a tiež sociálne zľavy z cestovného.

Cestujúci budú mať k dispozícii desať nových autobusov typu IVECO Crossway 12 M Euro 6. Tieto moderné autobusy majú kapacitu 50 miest na sedenie a 21 na státie. Všetky nové autobusy prímestskej dopravy sú vybavené informačnými elektronickými tabuľami, klimatizáciou a poskytujú bezplatné Wifi pripojenie.

Pre cestujúcich spoločností ARRIVA je k dispozícii linka Zákazníckej podpory, kde získajú všetky potrebné informáciu ohľadom cestovania. Zákaznícka linka poskytuje komplexné informácie o spojoch mestskej autobusovej dopravy, prímestskej autobusovej dopravy, cenách lístkov, prepravných podmienkach či možnostiach využívania čipových kariet.

Telefónne číslo +421 915 733 733 je dostupné denne vrátane víkendov a sviatkov od 8.00 do 20.00 hod. Zákaznícku linku je možné kontaktovať aj e-mailom na adrese informacie@arriva.sk.