Dopravné aktuality

Posilová doprava na letecké dni – SIAF 2022

Vážení cestujúci,

Počas víkendu 27-28.08.2022 sa v priestoroch leteckej základne v Kuchyni pri Malackách uskutoční medzinárodné podujatie – Letecké dni SIAF 2022.

Pre návštevníkov podujatia sme v spolupráci s organizátorom podujatia  Bratislavským samosprávnym krajom a IDS BK  pripravili mimoriadne posilové spoje linky 209, ktoré zabezpečia nad rámec štandardnej dopravnej obslužnosti rýchlu a pohodlnú prepravu cestujúcich medzi Bratislavou a miestom konania podujatia. Posilové spoje budú premávať v oba dni v čase medzi 8:15 a 18:15 medzi zastávkami Bratislava, Patrónka a Pernek, Žel. stanica, ktorá sa nachádza v pešej dostupnosti od miesta konania podujatia. V čase začiatku a konca podujatia bude zabezpečený 30-minútový interval spojov, počas zvyšnej časti dňa, teda najmä v obedňajších hodinách, budú spoje premávať v hodinovom intervale.

Okrem mimoriadnych posilových spojov môžu cestujúci využiť aj štandardné regionálne autobusové spoje, napr. linku 269 (Bratislava – Stupava – Lozorno – Jablonové – Pernek – Kuchyňa – Rohožník), ktorá premáva počas víkendov celodenne v hodinovom intervale. Pri ceste spojmi tejto linky odporúčame cestujúcim vystúpiť na zastávke Kuchyňa, Kostol, odkiaľ je miesto konania podujatia v pešej dostupnosti.

Na posilovej autobusovej linke platia tarifné podmienky IDS BK, teda cestujúci môžu využiť rôzne zľavy v zmysle tarify či predplatné cestovné lístky (električenky) platné v zónach 101, 215, 225, 239 a 249. Okrem predplatného cestovného lístka môžu cestujúci samozrejme využiť aj jednorazové cestovné lístky s platnosťou na 7 zón, ktoré si môžu zakúpiť buď v elektronickej podobe prostredníctvom aplikácie IDS BK resp. na dopravnú kartu IDS BK (v takomto prípade majú cestujúci zľavu 10% zo štandardnej ceny papierového lístka) alebo zakúpením lístka v hotovosti u vodiča.

Cena jednorazového jednosmerného cestovného lístka v posilovom spoji je 2,80€ v základnej a 1,40€ v zľavnenej tarife. Nároky na zľavnené cestovné vyplývajú z tarifných podmienok IDS BK.

Spiatočný cestovný lístok nie je možné zakúpiť, avšak cestujúci si môže okrem vyššie uvedených lístkov zakúpiť taktiež celodenný sieťový lístok s platnosťou 24 hodín za sumu 6,90€ v papierovej podobe resp. s 10% zľavou cez dopravnú kartu alebo aplikáciu IDS BK za sumu 6,30€. Tento lístok platí 24 hodín od označenia/zakúpenia a je možné s ním cestovať počas jeho platnosti v rámci celého územia IDS BK všetkými zmluvnými dopravcami zaradenými do IDS BK, teda linkami MHD Bratislava, regionálnymi autobusmi Arriva Bratislava a regionálnymi vlakmi ZSSK. Navyše, počas sobôt, nedieľ a dní pracovného pokoja môže s držiteľom základného denného cestovného lístka cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až tri deti do dovŕšenia 18 rokov. Podmienkou takéhoto využitia je, že v skupine cestujúcich je minimálne jeden dospelý a jedno dieťa a maximálne dve dospelé osoby a tri deti.

Ako cestovať na podujatie z Bratislavy?

  • z Hlavnej stanica linkou MHD číslo 32 na zastávku Suchý mlyn s následným pešim presunom na zastávku Patrónka a odtiaľ posilovou linkou 209.
  • z Autobusovej stanice buď priamou linkou 269 do zastávky Kuchyňa, Kostol, alebo linkami 21, 219, 245, 250 a 269 na zastávku Patrónka a odtiaľ posilovou linkou 209.
  • z rôznych častí Bratislavy linkami MHD číslo 21, 30, 37, 42, 45, 47, 63 a 83 na zastávku Patróna resp. linkami 32 a 64 na zastávku Suchý mlyn s následným pešim presunom na zastávku Patrónka a odtiaľ posilovou linkou 209.

Cestovný poriadok:

SIAF_2022


V prípade otázok môžete kontaktovať Infocentrum IDS BK:

info@idsbk.sk, +421 948 102 102

Ďakujeme za pochopenie.

ARRIVA