Vyhľadať
Close this search box.

Počas Bratislavských mestských dní budú vypravené historické vozidlá aj mimoriadna linka k rušňovému depu

Cez víkend 20. a 21. apríla 2024, počas Bratislavských mestských dní vypraví DPB do mesta historické vozidlá na tri linky. Jazda nimi bude bezplatná.
  • Trolejbusová linka H bude ponúkať spojenie centra mesta a Depa Hroboňova na trase Rajská – Špitálska – Kollárovo nám. – Hodžovo nám. – Hrad – Červený kríž – Búdková – Depo Hroboňova. Jazdiť na nej budú zástupcovia troch historických typov trolejbusov značky Škoda – 9 Tr, 14 Tr a 15 Tr. Výpravu doplní nízkopodlažný vodíkový autobus Solaris Urbino 12 Hydrogen, ktorým sa budú môcť návštevníci po prvýkrát odviezť k Depu Hroboňova.
  • Električková linka A bude premávať okružnou trasou cez centrum mesta: Jesenského – Centrum – Americké nám. – Blumentál – Vysoká – Kapucínska – Chatam Sófer – Most SNP – Jesenského. Vypravíme na ňu historické električky #38, T2 a T3.
  • Autobusová linka M bude premávať po okružnej trase Nové SND – Most Apollo – EinsteinovaViedenská cesta – Krasovského – Most SNP – Šafárikovo nám. – Malá scéna – Nové SND a vypravíme na ňu čerstvý prírastok do rodiny historických vozidiel DPB Ikarus 280, Karosu ŠM11 a kĺbový (v sobotu) a krátky (v nedeľu) TAMBUS.

mapka_linky@4x

V sobotu zároveň privíta rušňové depo Bratislava východ prvých návštevníkov v tomto roku a DPB ako partner podujatia Prvý parný deň vypraví mimoriadnu linku R na trase Detvianska – Východné.

DPB tiež návštevníkom ponúkne pohľad do zákulisia fungovania Depa Hroboňova, domova trolejbusov a elektrobusov.

Cestovné poriadky všetkých mimoriadnych liniek a viac informácií o návšteve Depa Hroboňova nájdu záujemcovia na webe www.dpb.sk

V sobotu 20. apríla 2024 v rámci podujatia Bratislavské mestské dni na stanovišti IDS BK môžete stretnúť osobne aj zástupcov BID a všetkých dopravcov v IDS BK – DPB, ARRIVA Mobility Solutions, ZSSK a LeoExpress. Stanovište Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji s názvom CESTUJEME JEDNODUCHŠIE nájdete na Šafárikovm námestí od 10:00 do 17:00 h.