Vyhľadať
Close this search box.

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY 2023

Cestujte a vyhrajte počas Európskeho týždňa mobility

Vážení cestujúci,

od 16. do 22. septembra sa koná Európsky týždeň mobility, do ktorého sa každoročne zapája aj spoločnosť ARRIVA.

Téma 22. ročníka Európskeho týždňa mobility je „Šetri energiu“ a zameriava sa na dôležitosť znižovania energetických nákladov a spotreby v oblasti dopravy s cieľom dosiahnuť udržateľnú a efektívnu mobilitu. Vyzýva jednotlivcov, miestne samosprávy, organizácie a podniky, aby prijali opatrenia a podporili iniciatívy, ktoré umožnia účinnejšie využívanie energie v oblasti dopravy.

Zároveň motivuje jednotlivcov k využívaniu udržateľnejších spôsobov cestovania, ako je kombinovanie rôznych foriem dopravy, zdieľanie vozidiel a aktívna mobilita.

Spoločnosti ARRIVA sa aj tento rok iniciatívne zapojili do kampane počas Európskeho týždňa mobility. V rámci kampane vyzýva ARRIVA cestujúcich, ale aj širokú verejnosť, aby využívali služby verejnej autobusovej dopravy alebo si zvolili iný spôsob dopravy ako individuálnu dopravu autom.

ARRIVA podporuje cestovanie verejnou osobnou dopravou aktivitami pre existujúcich cestujúcich, oslovuje však aj širokú verejnosť, aby cestovala verejnou dopravou a uprednostnila ju pred individuálnou dopravou autami aj po ukončení Európskeho týždňa mobility a upriamuje pozornosť na výhody verejnej dopravy.

Pre existujúcich a nových cestujúcich sme opäť pripravili súťaže a aktivity.

Súťažte a vyhrajte

Cestujúci, ktorí si počas Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra dobijú na predajných miestach, v autobusoch ARRIVA alebo online cez e-shop čipovú kartu za minimálne 10 eur alebo si kúpia novú kartu s kreditom v tejto hodnote, budú automaticky zaradení do zlosovania o kredity v hodnote 30, 20 a 10 eur. Kredity budú pripísané na čipové karty v celkovej hodnote viac ako 3 500 eur.

Pre našich školopovinných cestujúcich je pripravená výtvarná súťaž o výtvarné pomôcky pre celú triedu.

Viac informácií sa dozviete TU.