Vyhľadať
Close this search box.

Občania nad 65 rokov v MHD Topoľčany od 1.4.2020 bezplatne

Vážení cestujúci,

v súlade s uznesením Mestského zastupiteľstva v Topoľčanoch dochádza k úprave tarify mestskej hromadnej dopravy od 1. apríla 2020.

Pre občanov nad 65 rokov veku sa zavádza nárok na bezplatné cestovné.


Ako postupovať v autobuse

Nárok na bezplatnú prepravu je potrebné vodičovi autobusu preukázať preukazom totožnosti alebo preukazom na zľavu, ktorý vydá ARRIVA NITRA a.s.

Po preukázaní nároku na bezplatnú prepravu bude cestujúcemu z evidenčných dôvodov vydaný cestovný lístok v hodnote 0 €.

Čo s neprecestovaným kreditom na karte

Cestujúcim, ktorí doteraz platili čipovou kartou, a po novom získali možnosť cestovať na linkách MHD bezplatne, odporúčame jedno z nasledujúcich riešení:

  1. ponechať kredit na karte a využiť ho na prímestských linkách spoločnosti ARRIVA NITRA a.s.
  2. požiadať o prepis kreditu na inú kartu v zákazníckom centre ARRIVA NITRA a.s. na autobusovej stanici v Topoľčanoch (rieši sa na počkanie, predkladá sa preukaz totožnosti pôvodného majiteľa kreditu a obe čipové karty, medzi ktorými sa kredit prenáša)
  3. požiadať o vrátenie kreditu v hotovosti v zákazníckom centre ARRIVA NITRA a.s. na autobusovej stanici v Topoľčanoch (rieši sa na počkanie, predkladá sa preukaz totožnosti a čipová karta)

Ďakujeme za pochopenie.

Zdieľaj:

Novinky ARRIVA Nitra

Úspešný vstup do nového roka 2024

Milí naši cestujúci, k prianiu úspešného vstupu do nového roka, osobných a pracovných úspechov v roku 2024, pripájame poďakovanie za Vašu dôveru. Vaša ARRIVA

Prieskum spokojnosti cestujúcich 2023

Zapojiť sa a vyhrať atraktívne ceny môžu cestujúci v piatich krajoch Slovenska – stačí, ak v období od 22. septembra do 22. decembra 2023 odpovedia na 12 otázok.

Úspešný vstup do nového roka

Milí naši cestujúci, ďakujeme Vám za priazeň a spoluprácu v roku 2022 a do nového roka Vám prajeme, aby všetky Vaše cesty viedli k zdraviu, šťastiu a úspechom.