Cyklobusy na Orave a Liptove opäť k dispozícii

Cyklisti a návštevníci Oravy a Liptova budú mať od 5. júna 2021 opäť k dispozícii cyklobusy, ktoré ich počas víkendov odvezú na turisticky atraktívne miesta regiónu, k dispozícii budú až do septembra. V období letných prázdnin budú cyklobusy jazdiť každý deň.

Špeciálne upravené autobusy bezpečne odvezú v zadnej časti šesť bicyklov. Vzhľadom na technické možnosti zariadenia na prepravu bicyklov je možná preprava výhradne štandardných bicyklov z hľadiska váhy (max do 20kg/bicykel), ako aj z hľadiska šírky kolies. Cestovné poriadky a informácie k cyklobusom sú dostupné na TU.

Oravský cyklobus začína v Trstenej, pokračuje cez Nižnú, Zuberec a konečnú zastávku má na Zverovke. Naspäť sa vracia po rovnakej trase. Z Trstenej pokračuje ešte do Vitanovej a turisticky obľúbených Oravíc, následne prichádza späť do Trstenej. Cyklobus bude premávať trikrát denne počas víkendov až do 26. septembra 2021, v čase letných prázdnin denne.

Cyklobus na Liptove bude premávať od 5. júna do 26. septembra počas víkendov, cez letné prázdniny denne. Na Liptove štartuje cyklobus v Liptovskom Mikuláši, následne pokračuje cez Podtureň, Liptovský Hrádok, Hybe, Východnú až do Važca. Späť ide rovnakou trasou. Niektoré spoje prechádzajú aj cez Kráľovu Lehotu, Liptovský Ján a Uhorskú Ves.

Cena lístka je účtovaná podľa platných tarifných podmienok spoločnosti ARRIVA Liorbus a cena za prepravu bicykla je 0,50 eur. Cestovné lístky si cestujúci môžu kúpiť u vodiča, novinkou tejto sezóny je úhrada cestovného mobilným telefónom prostredníctvom virtuálnej dopravnej karty.

Pri preprave bicyklov je nevyhnutné dodržiavať technické parametre a podmienky. Nosič neumožňuje upevnenie bicyklov so širokými špeciálnymi kolesami. Pri preprave je pre dodržanie hmotnostného limitu, z bezpečnostných dôvodov a v snahe predísť akémukoľvek poškodeniu, odporúčané pri prevoze elektrobicyklov demontovať batérie pred samotným umiestnením na nosič nachádzajúci sa na zadnej strane autobusu. Ak batéria nie je zdemontovaná, dopravca nemôže prebrať zodpovednosť za prípadné poškodenie elektrobicykla.

Informácie o službách spoločnosti ARRIVA získate aj prostredníctvom e-mailu informacie@arriva.sk alebo na linke Zákazníckej podpory +421 915 733 733 od pondelka do nedele, a to aj počas sviatkov či víkendov, v čase od 8:00 do 20:00.