Zmena trasy turistického vláčika

Vážení cestujúci,

z dôvodu nevyhovujúceho technického stavu vozovky v úseku Pribinovo nám. – Hrad sme upravili trasu turistického vláčika s účinnosťou od soboty 15. augusta 2020.

  • Zastávka na hrade je presunutá od morového stĺpu dole na Pribinovo námestie, zároveň bude v tomto bode zrušená pôvodná 15-minútová prestávka (vláčik zastaví len na nástup a výstup cestujúcich a hneď pokračuje ďalej). Cestujúcim, ktorí plánujú navštíviť areál hradu, môžu jazdu okruhom prerušiť a v ceste pokračovať ďalším okruhom vláčika na základe pôvodného cestovného lístka (nárok platí len ak je vo vláčiku voľné miesto).
  • Na zastávke v Mestskom parku má vláčik 15-minútovú prestávku, ktorú môžete využiť na krátku prechádzku, zábavu alebo občerstvenie.
  • Pre veľký záujem bol pridaný nový okruh s odchodom o 9:20 zo Svätoplukovho námestia – tento nový spoj bude prednostne určený pre organizované skupiny (letné tábory, turistické skupiny a pod.). Naopak, na spoji o 10:00 sa možnosť rezervácie miesta ruší a všetky miesta sú k dispozícii pre „náhodných“ cestujúcich.