Vyhľadať
Close this search box.

Uvoľnenie niektorých opatrení v MHD Nitra od 13.6.2020 (predaj lístkov, obsluha zastávok, cyklobus)

Vážení cestujúci,

vzhľadom na aktuálny priaznivý vývoj krízovej situácie dochádza po dohode s Mestom Nitra od soboty 13. júna 2020 k uvoľneniu niektorých opatrení, ktoré boli prijímané z bezpečnostných dôvodov.

Obnovuje sa predaj cestovných lístkov v hotovosti

Predaj cestovných lístkov v hotovosti u vodiča bude opäť obnovený. Vodiči budú predávať pôvodný sortiment cestovných lístkov (60-minútové, 24-hodinové, týždenné). Pripomíname, že cestujúci, ktorý si plánuje zakúpiť cestovný lístok u vodiča, je do autobusu povinný nastúpiť prednými dverami. Z prednej časti autobusu bude možné postupovať ďalej do vozidla, zábrana, ktorá oddeľuje prednú časť vozidla od priestoru pre cestujúcich, bude zrušená.

Možnosť využívania platby čipovou kartou alebo SMS správou zostáva samozrejme aj naďalej zachovaná.

Obnovuje sa štandardný režim obsluhy zastávok

Zastávky budú obsluhované znova normálnym spôsobom – autobus zastaví len pre výstup a nástup cestujúcich alebo ak nadbieha oproti cestovnému poriadku. Pripomíname, že cestujúci, ktorý chce na nasledujúcej zastávke vystúpiť, musí o tom v dostatočnom predstihu upovedomiť vodiča stlačením signalizačného tlačidla. Cestujúci, ktorý chce do autobusu nastúpiť, musí na zastávke čakať tak, aby ho vodič prichádzajúceho autobusu mohol včas vidieť. Zastávkami, kde nikto nevystupuje ani nenastupuje, budú autobusy znova prechádzať bez zastavenia.

Stláčať osobitné tlačidlo na otvorenie dverí zatiaľ nebude potrebné. Ak autobus na zastávke zastaví na základe znamenia cestujúceho, vodič otvorí automaticky všetky dvere. S obnovením tzv. dopytového otvárania dverí samotnými cestujúcimi počítame až v neskoršej etape.

Obnovuje sa premávka cyklobusu

Oneskorene, ale predsa! Obľúbený cyklobus na linke C35 do parku a na Zobor vyráža na trasu podľa cestovného poriadku známeho z predchádzajúcich sezón. Prvým dňom tohtoročnej premávky bude sobota 13.6.2020.

Aj naďalej sa správame zodpovedne

Bezpečnosť prepravy je pre nás prioritou. Aj naďalej pre vás autobusy pravidelne vetráme, umývame a dezinfikujeme. Na vybraných linkách sme zvýšili ponúkanú kapacitu a pripravujeme ďalšie opatrenia. O zodpovedný prístup žiadame aj cestujúcich – naďalej platí povinnosť mať nasadené rúško (prekrývajúce ústa a nos) počas celej prepravy, odporúčané sú aj rukavice. Cestujúcim, ktorí majú možnosť časovej flexibility, odporúčame zvážiť cestovanie prednostne v čase mimo prepravných špičiek.

Ďakujeme za pochopenie a ďakujeme, že ste s nami.

Zdieľaj:

Novinky ARRIVA Nitra

Úspešný vstup do nového roka 2024

Milí naši cestujúci, k prianiu úspešného vstupu do nového roka, osobných a pracovných úspechov v roku 2024, pripájame poďakovanie za Vašu dôveru. Vaša ARRIVA

Prieskum spokojnosti cestujúcich 2023

Zapojiť sa a vyhrať atraktívne ceny môžu cestujúci v piatich krajoch Slovenska – stačí, ak v období od 22. septembra do 22. decembra 2023 odpovedia na 12 otázok.