Vyhľadať
Close this search box.

Preventívne opatrenia – zhrnutie (stav k 15.3.2020 14:00)

Vážení cestujúci,

v súvislosti s mimoriadnou situáciou na území Slovenskej republiky, na základe odporúčaní krízových štábov, na základe skúseností z iných porovnateľných dopravných prevádzok a na základe dohody s objednávateľmi, pristupujeme k nasledujúcim preventívnym opatreniam, ktorých cieľom je spomaliť šírenie koronavírusu.

Správu priebežne aktualizujeme. Posledná aktualizácia: 15.3.2020 14:00

Na všetkých linkách, vo všetkých prevádzkových oblastiach:

 1. Prebieha dezinfekcia všetkých autobusov, čakární pre cestujúcich, spoločných priestorov vodičov a ďalších zamestnancov spoločnosti.
 2. Prebieha distribúcia dezinfekčných utierok a ochranných rúšok pre vodičov a ostatných zamestnancov spoločnosti.
 3. Po každom príchode autobusu na konečnú zastávku, ak to čas medzi spojmi dovolí, vodiči autobusov dôkladne vetrajú vozidlo otvorením všetkých dverí minimálne na 3 minúty.
 4. V pracovných dňoch je zavedená premávka podľa cestovného poriadku pre školské prázdniny (neplatí pre MHD Nitra, viď nižšie). V soboty, nedele a sviatky sa premáva bez zmeny.
 5. Cestujúcim nie je dovolené obsadzovať prvý rad sedačiek vo vozidle (miesta najbližšie k vodičovi), ani sa zdržiavať v prednej časti vozidla. Cestujúcim tiež odporúčame, aby počas prepravy v autobuse sedeli/stáli vo väčších vzájomných odstupoch (nehromadili sa na jednom mieste).
 6. Prevádzková doba niektorých zákazníckych centier je upravená. Skrátené otváracie časy, prípadne celkom zatvorené sú niektoré čakárne na autobusových staniciach. Viac info tu.

Na linkách MHD Nitra navyše aj:

 1. Vodiči autobusov zastavujú na každej zastávke automaticky, cestujúci dočasne nemusia pre signalizáciu výstupu stláčať tlačidlo.
 2. Vodiči autobusov otvárajú dvere na každej zastávke automaticky, cestujúci dočasne nemusia na otvorenie dverí stláčať tlačidlo.
 3. Nástup a výstup z vozidla prednými dverami nie je možný, cestujúci nastupujú a vystupujú len strednými a zadnými dverami.
 4. Pozastavený je predaj cestovných lístkov vodičmi autobusu. Cestujúcim sa odporúča využívať platbu čipovou kartou alebo si zakúpiť SMS lístok.
 5. Od cestujúcich sa vyžaduje, aby do autobusov vstupovali chránení rúškom, prípadne šálom, šatkou alebo inou vhodnou alternatívou.
 6. V pondelok 16.3.2020 bude MHD premávať ako cez prázdniny, od utorka 17.3.2020 sa počas pracovných dní zavádza premávka ako v sobotu. V rámci preventívnych opatrení s cieľom predchádzať zvýšenej koncentrácii cestujúcich v autobusoch budú na viacerých linkách vypravované kĺbové autobusy.

Všetkým cestujúcim ďakujeme za pochopenie a rešpektovanie týchto dočasných obmedzení.

Zdieľaj:

Novinky