Dočasné obmedzenie obsadzovania predných sedadiel aj v MHD Nitra

Vážení cestujúci,

v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou sme pristúpili s účinnosťou od štvrtka 29. októbra 2020 k dočasnému obmedzeniu možnosti obsadzovať niektoré sedadlá vo vozidlách aj na linkách MHD Nitra.

Až do odvolania cestujúcim dočasne nebude umožnené obsadzovať sedadlá v prvom rade (za kabínou vodiča a pri predných dverách). Cestujúcich zároveň prosíme, aby sa v prednej časti vozidla nezdržiavali, a po zakúpení cestovného lístka postupovali ďalej do vozidla. Cieľom opatrenia je v čase šírenia infekčného ochorenia zvýšiť bezpečnosť vodičov autobusov obmedzením dlhšieho kontaktu s cestujúcimi. Ide o rovnaké opatrenie, ktoré už od marca 2020 platí v autobusoch prímestskej dopravy.

Na rozdiel od riešenia počas jarných mesiacov, kedy bol cestujúcim úplne zamedzený prístup do prednej časti vozidla, je tentokrát možnosť zakúpenia cestovného lístka u vodiča ponechaná (predstavuje jedinú možnosť zakúpenia cestovného lístka v hotovosti). Budeme však radi, ak, pokiaľ je to možné, uprednostníte bezhotovostné spôsoby platby cestovného čipovou kartou alebo SMS správou. Pri tejto príležitosti pripomíname, že od 1. augusta 2020 bola cena SMS cestovného lístka znížená a cena nezľavneného lístka je na rovnakej úrovni ako lístok predávaný vodičom. Cena pri platbe čipovou kartou je oproti platbe v hotovosti dokonca výrazne nižšia.

Ďakujeme za pochopenie.