VIRTUÁLNA DOPRAVNÁ KARTA

Vážení cestujúci,

spoločnosť  ARRIVA Liorbus prináša pre svojich cestujúcich avizovanú novinku. Cestujúcim so smartfónom s operačným systémom Android je k dispozícii úhrada cestovného prostredníctvom virtuálnej dopravnej karty.

Virtuálnou dopravnou kartou uloženou v aplikácii Ubian a aplikácii Google Pay je možné:

  • zaplatiť za cestovné v autobusoch,
  • dobiť si kredit,
  • kúpiť si predplatný časový lístok v eshope.

Po aktivácii virtuálnej dopravnej karty v mobilnom telefóne získate plnohodnotnú náhradu plastovej dopravnej čipovej karty. Ak ste držiteľom plastovej čipovej karty, naďalej môžete používať nezávisle obe karty – plastovú aj virtuálnu kartu, nakoľko každá karta má svoje číslo a samostatný účet.

Platba cestovného mobilným telefónom je možná na linkách prímestskej a mestskej autobusovej dopravy na Liptove a Orave. Pre zaplatenie nemusí mať cestujúci pripojenie na internet, stačí zapnuté NFC. Použitie je jednoduché, po priložení mobilu k čítačke kariet približne o 2 sekundy zaznie zvukový signál ako pri platbe plastovou dopravnou kartou a palubný počítač vydá cestovný lístok.

Postup k aktivácii a použitiu virtuálnej dopravnej karty nájdete TU.

V prípade otázok nás môžete kontaktovať na linke Zákazníckej podpory +421 915 733 733 od pondelka do nedele, a to aj počas sviatkov, v čase od 8:00 do 20:00 alebo prostredníctvom e-mailu informacie@arriva.sk.