Nitra – Trenčín – Praha a späť

Linka dočasne pozastavená, v prevádzke bude opäť na jar.

Ponúkame vám priame vlakové spojenie z Nitry cez Hlohovec – Leopoldov – Piešťany – Nové Mesto nad Váhom a Trenčín cez Olomouc až do Prahy.

Pokiaľ jazdíte zo západného Slovenska do Prahy za prácou alebo za štúdiom, máme pre vás lepšiu alternatívu než je autobus. Po 23 rokoch sme vrátili diaľkové vlaky na medzištátnu trať cez Vlársky priesmyk, aby ste do cieľa dorazili rýchlejšie a bez prestupov.
Usaďte sa do širokých pohodlných sedadiel a užite si cestu. Sklopte si stolík, pripojte sa na rýchlu wi-fi a dopracujte na poslednú chvíľu čokoľvek potrebujete. Alebo si vyberte obľúbené štvorsedačky a celú cestu sa rozprávajte s priateľmi. Vaše deti budú nadšené z našej detskej zóny a kufríka plného hier pre spríjemnenie cesty. Ste unavení? Rezervujte si bezplatne miesto v oddychovej zóne, kde budete mať ticho pre spánok alebo na relaxáciu pri knihe.

Informujeme cestujúcich o prestávke priameho vlakového spojenia z Nitry do Prahy, v prevádzke bude opäť na jar

Spojenie na trase z Nitry do Prahy môžu cestujúci využívať do 30. decembra tohto roka. Z Prahy pôjde linka naposledy 29. decembra o 14:14. Posledný tohtoročný spoj pôjde 30. decembra z Nitry s odchodom o 6:36. Doprava je z prevádzkových dôvodov zabezpečovaná autobusmi. Od nového roka Arriva pozastaví na niekoľko týždňov prevádzku na tejto linke.

Cestujúcim, ktorí si už lístok na vlak s odchodom po 30. decembri zakúpili, peniaze vrátime. Cestujúcim sa za obmedzenie ospravedlňujeme. V prípade akýchkoľvek otázok súvisiacich s vrátením cestovných lístkov a zaplateného cestovného je potrebné kontaktovať zákaznícke centrum Arriva v Českej republike telefonicky na čísle +420 725 100 725 alebo e-mailom na info@arriva.cz.

Bližšie informácie sa dozviete TU.

CESTOVNÝ PORIADOK (platný od 15.12. 2019) – linka dočasne pozastavená, v prevádzke bude opäť na jar

NITRA – TRENČÍN – OLOMOUC – PRAHA

AEx 1060

Po – So

AEx 1062

Ne

Nitra 6:36 12:45
Hlohovec 7:15 13:15
Leopoldov 7:24 13:28
Piešťany 7:37 13:42
Nové Mesto nad Váhom 7:50 13:56
Trenčín 8:06 14:12
Trenčianska Teplá 8:14 14:20
Nemšová 8:20 14:26
Bylnice 8:38 14:44
Slavičín 8:52 15:02
Bojkovice-město 9:07 15:18
Uherský Brod 9:32 15:36
Uherské Hradiště 9:50 15:52
Staré Město u Uherského Hradiště 9:57 15:59
Otrokovice 10:09 16:11
Přerov 10:28 16:30
Olomouc hl.n. 10:47 16:49
Pardubice hl.n. 12:12 18:21
Praha hl. n. 13:19 19:35

Poznámky:

Ex 1060:

Premáva v Po – So, nepremáva 25., 26. 12. a 1. 1.

Ex 1062: 

Premáva v Ne a 26. 12.

 PRAHA – OLOMOUC – TRENČÍN – NITRA

AEx 1063

denne

Praha hl. n. 14:14
Pardubice hl.n. 15:17
Olomouc hl.n. 16:41
Přerov 17:02
Otrokovice 17:22
Staré Město u Uherského Hradiště 17:34
Uherské Hradiště 17:41
Uherský Brod 17:57
Bojkovice-město 18:11
Slavičín 18:26
Bylnice 18:41
Nemšová 18:58
Trenčianska Teplá 19:04
Trenčín 19:11
Nové Mesto nad Váhom 19:28
Piešťany 19:41
Leopoldov 19:56
Hlohovec 20:02
Nitra 20:42

Ex 1063:

Premáva denne okrem 24. a 31. 12.

Ceny cestovných lístkov

Cestujte z Trenčína do Prahy alebo z Nitry do Prahy vlakom Arriva Express a ušetrite až 50 % oproti štandardným medzištátnym cestovným lístkom na železnici.

Navyše môžete využiť aj niektorú z ponúkaných zliav. Držitelia ISIC kariet majú zľavu 10% a medzi slovenskými mestami dokonca až 25%.

Zľavy z cien cestovného
Názov Výška zľavy
Deti do 6 rokov zdarma (nárok na zľavu vzniká po preukázaní preukazu s uvedeným dátumom narodenia dieťaťa)
Sprievodca ZŤP/P zdarma pri vnútroštátnych spojoch na Slovensku
Majitelia karty ISIC 25 % pri vnútroštátnych spojoch na Slovensku
Deti 6-15 (rokov) 50 % pri vnútroštátnych spojoch na Slovensku
Deti 6 – 18 rokov, študenti s ISIC 18 – 26 rokov, cestujúci nad 65 rokov, cestujúci s preukazom ŤZP a ŤZP/S 75 % pri spojoch do ČR
Cestujúci s preukazom ŤZP a ŤZP/S 75 % pri vnútroštátnych spojoch na Slovensku

Predaj cestovných lístkov

Linka dočasne pozastavená, v prevádzke bude opäť na jar.

Cestovné lístky si môžete zakúpiť ONLINE, kde automaticky získate miestenku zdarma, vrátane možnosti využitia detskej zóny alebo oddychovej zóny.
Vlak disponuje aj ôsmymi miestami určenými na prevoz bicyklov. Prepravu jedného i viacerých bicyklov si rezervujte vopred na tel. čísle +420 725 100 725.

PREDAJ ONLINE S MIESTENKOU ZDARMA

Nakupujte rýchlo a pohodlne online 24 hodín 7 dní v týždni  TU. Pri spojoch získate k cestovnému lístku miestenku zdarma, a to aj na špeciálne miesta (detská zóna alebo oddychová zóna).

Zaplatiť môžete platobnými kartami MasterCard, Maestro, Visa, Visa Electron

PREDAJ VO VLAKU U STEWARDA

Cestovný lístok si môžete kúpiť priamo aj na palube vlaku. Platiť môžete v hotovosti v eurách alebo v českých korunách (pri spojoch medzi ČR a Slovenskom).

Oddychová zóna

V najtichšej časti vlaku sa nachádza oddychová zóna. Navrhli sme ju špeciálne pre cestujúcich vyhľadávajúcich oddych a pokoj počas cesty.

Sedadlá v tejto časti vlaku sú širšie ako ostatné sedadlá umiestnené vo vlaku. Sedadlá v oddychovej zóne vám ponúkame za rovnakú cenu v celom vlaku, bez príplatkov. Pri nákupe cestovných lístkov nájdete tieto miesta pod číslami 11 až 26.

Táto časť vlaku je oddelená dverami. Platí tu však prísny zákaz telefonovania, hlasného prehrávania hudby alebo filmov. Zároveň prosíme všetkých cestujúcich, aby sa zhovárali potichu. Samozrejmosťou je, že aj tieto sedadlá sú vybavené elektrickými zásuvkami.

Pre vaše ešte väčšie pohodlie počas cestovania vám radi zapožičiame pohodlnú deku a vankúš.

Cestovanie s deťmi

Pre deti máme v našom vlaku vyhradené špeciálne miesto v detskej zóne.

Myslíme na našich najmenších cestujúcich ;o) – na deti – v prednej časti vozňa (sedadlá 181-188) sme im vyhradili špeciálne miesto.

Sedadlá sú umiestnené oproti sebe, aby ste mali vaše deti stále na očiach. Miesta vo vlaku pre našich najmenších cestovateľov nájdete ľahko vďaka výzdobe.

Spríjemnite si cestu čítaním alebo si zahrajte Človeče, nehnevaj sa! priamo na stolíku pod oknom, kde je umiestnená hracia plocha. Figúrky dostanete priamo od nášho stevarda. Keď vám bude kontrolovať cestovné lístky, vypýtajte si náš detský kufrík, v ktorom na vás čaká množstvo zábavných hier, hračiek a hlavolamov. Cesta vám všetkým ubehne rýchlejšie a pritom si precvičíte aj logické myslenie a motoriku.