Aktualizované: Nová zastávka Nitra, Priemyselný park, nadjazd od 16.4.2019

Vážení cestujúci,

v utorok 16. apríla 2019 v poludňajších hodinách bola doprava na ceste I/64 medzi Nitrou a Topoľčanmi presmerovaná v Nitre po novej komunikácii, ktorá vedie nadjazdom ponad Priemyselný park Sever. V novom úseku je zriadená nová obojsmerná zastávka Nitra, Priemyselný park, nadjazd. Zo zastávky vedú rampy pre chodcov dolu na ulicu Dolné hony.

Prímestské linky majú novú zastávku zapracovanú už v cestovných poriadkoch platných od 9.12.2018. Teraz došlo aj k ich faktickému presmerovaniu na novú trasu. Pre prímestské linky sa ruší zastávka Nitra, Priemyselný park, rázcestie. Nová zastávka na nadjazde ju v plnom rozsahu nahrádza a oproti pôvodnej zastávke je na ňu lepší prístup aj zo vzdialenejších firiem a zároveň je obojsmerná (aj v smere do Nitry).

Mestská linka č. 4 bude mať nový cestovný poriadok so zastávkou na nadjazde spracovaný až od 1. mája 2019. Do tej doby spoje, ktoré premávajú do/z mesta priamo (bez zachádzky cez Priemyselný park) budú premávať nasledovne:

  • v smere do Dražoviec bez zmeny trasy, to znamená cez zastávku Rázcestie Priemyselný park.
  • v smere do mesta novou trasou po nových komunikáciách cez nadjazd – novú zastávku Priemyselný park, nadjazd dočasne obsluhovať nebude, zastávka bude do trasy linky doplnená až od mája.

O trvalej zmene trasy linky č. 4 a s tým súvisiacimi drobnými úpravami v cestovnom poriadku vás ešte budeme informovať v osobitnej správe.

Aktualizácia (30.4.2019): Avízované zapracovanie novej zastávky do cestovného poriadku linky MHD č. 4 na žiadosť spoločnosti MH Invest, s.r.o. k 1.5.2019 neprebehne. Linka aj naďalej bude premávať v dočasnom režime bez obsluhy tejto zastávky. O novom termíne zriadenia zastávky vás budeme informovať.

 

Ďakujeme za pochopenie.