Európsky týždeň mobility 2020

Spoločnosti ARRIVA sa aj tento rok iniciatívne zapojili do kampane počas Európskeho týždňa mobility. V rámci kampane vyzýva ARRIVA cestujúcich, ale aj širokú verejnosť, aby využívali služby verejnej autobusovej dopravy alebo si zvolili iný spôsob dopravy ako auto.

Európsky týždeň mobility sa každoročne koná v septembri, aj tento rok v termíne od 16. do 22. 9. Jeho cieľom je povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať na prepravu multimodálnu dopravu (peši, bicyklom či mestskou hromadnou dopravou) –  alternatívy osobných motorových vozidiel.

Témou tohtoročnej kampane je Čistejšia doprava pre všetkých! Jej cieľom je tiež zdôrazniť dôležitosť dostupnosti dopravy a motivovať jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika a tak prispieť k zlepšeniu kvality ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

Národným koordinátorom kampane na Slovensku, o ktorej sa viac dozviete na webe http://eurotm2020.eurotm.sk/  , je Slovenská agentúra životného prostredia.