Európsky týždeň mobility 2017

Spoločnosti ARRIVA sa aj tento rok iniciatívne zapojili do kampane počas Európskeho týždňa mobility. V rámci kampane vyzýva ARRIVA cestujúcich, ale aj širokú verejnosť, aby využívali služby verejnej autobusovej dopravy, alebo si zvolili iný spôsob dopravy ako auto.

Európsky týždeň mobility sa každoročne koná v septembri, aj tento rok v termíne od 16. do 22. 9. 2017. Jeho cieľom je povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať na prepravu multimodálnu dopravu (peši, bicyklom či mestskou hromadnou dopravou) –  alternatívy osobných motorových vozidiel.

Národným koordinátorom kampane na Slovensku, o ktorej sa viac dozviete na webe www.eurotm.sk, je Slovenská agentúra životného prostredia.

V rámci kampane Európskeho týždňa mobility sme pripravili v našich 5 dopravných spoločnostiach súťaž pre cestujúcu verejnosť a pre žiakov základných škôl!

V prípade doplňujúcich informácií sa môžete obrátiť na našich kolegov:

Súťaž pre cestujúcu verejnosť:

CESTUJTE AUTOBUSOM A VYHRAJTE!

Pre všetkých cestujúcich je pripravené veľké zlosovanie kreditov na čipové karty v celkovej hodnote viac ako 2.500.- EUR.

Pravidlá súťaže: Všetci cestujúci, ktorí si počas Európskeho týždňa mobility kúpia čipovú kartu s kreditom minimálne 10.- EUR alebo dobijú kredit v minimálnej hodnote 10.- EUR na čipovej karte, postúpia automaticky do zlosovania o kredity.

Cena: V každej z našich piatich dopravných spoločností zlosujeme výhry v nasledovných hodnotách kreditu:

3 x 30.- €  •  2 x 20.- €   •   10 x 10.- €   •   55 x 5.- €

Termín: od 16. do 22. septembra 2017
Vyhlásenie víťazov: 13.10.2017 zverejníme čísla víťazných čipových kariet aj s výškou výhry – hodnotou získaného kreditu. Všetkých výhercov budeme kontaktovať písomne.

Súťaž pre základné školy:

Autobus budúcnosti

Pre žiakov základných škôl vyhlasujeme v spolupráci so samosprávami výtvarnú súťaž na tému „Autobus budúcnosti“. Stiahnite si informačný plagát k súťaži a k tomu aj praktický rozvh hodín pre žiakov.

Jednou z ciest, ako chrániť naše ovzdušie, je využívanie iných alternatív automobilovej dopravy. Napríklad cestovanie autobusom. Okrem iného, cestovanie autobusom nám dáva priestor sledovať mesto a tiež snívať o budúcnosti a rôznych možnostiach prepravy so šetrnejším dopadom na životné prostredie.

Žiaci môžu výtvarne zobraziť svoje predstavy o vysnívanom autobuse, v ktorom by radi cestovali do školy.

Kto sa môže súťaže zúčastniť?

Súťaž je určená pre kolektívy žiakov základných škôl. Hlavným cieľom súťaže je zvýšiť záujem detí o ochranu životného prostredia a hľadanie nových riešení, ako chrániť naše ovzdušie a mesto pred znečistením. Jednou významnou alternatívou ochrany životného prostredia je práve cestovanie verejnou dopravou – autobusmi.

Termín súťaže: od 16. septembra do 22. septembra 2017

Termín a miesto na odovzdanie prác: s vyplnenou prihláškou do 13.októbra 2017 na ktorejkoľvek prevádzke spoločností ARRIVA.

CENA:   Výlet do JASKYNE pre celú triedu

Každá z piatich našich dopravných spoločností odmení víťaznú prácu – výletom do JASKYNE pre celú triedu – celkom má šancu na výhru 5 kolektívov! Partnerom súťaže “Autobus budúcnosti” je Správa slovenských jaskýň.

         

http://www.ssj.sk/sk                     http://www.sazp.sk/

 

Vyhlásenie víťazov: 31.10.2017 zverejníme náhľady víťazných prác tu na našom webe a výhercov budeme kontaktovať písomne.

Víťazi súťaže Autobus budúcnosti

ARRIVA Nitra a.s.


ARRIVA Liorbus, a.s.


ARRIVA Trnava, a.s.


ARRIVA Nové Zámky, a.s.


ARRIVA Michalovce, a.s.


Výherné listiny ETM 2017

ARRIVA Nitra a.s.


ARRIVA Liorbus, a.s.


ARRIVA Trnava, a.s.


ARRIVA Nové Zámky, a.s.


ARRIVA Michalovce, a.s.