Deň otvorených dverí v Nitre

Srdečne pozývame záujemcov z Nitry aj okolia túto sobotu 8.9.2018 od 10.00 do 16.00 h do areálu ARRIVA NITRA na Štúrovu ulicu, kde budete mať možnosť vidieť, čo všetko sa skrýva za pojmom autobusová doprava. Pre návštevníkov je pripravený bohatý program.

Okrem autobusov budú k dispozícii aj opravárenské dielne či informačné a tarifné zariadenia. Návštevníci si môžu vyskúšať ako vyzerá pracovný deň prepravných kontrolórov, servisných technikov, opravárov. Priamo v areáli sa dozviete ako sa zaregistrovať do aplikácie, požičať si a vrátiť zdieľané bicykle arriva bike. Počas obeda povozí záujemcov turistický vláčik.

Sprievodný program bude v podobe nostalgických jázd historickými autobusmi,  zásahov hasičov, policajtov či odťahovej služby. Popri kultúrnom programe sú pre deti pripravené súťaže a zábavné atrakcie.

Do areálu sa záujemcovia dostanú linkami mestskej verejnej dopravy číslo 13, 18, 21, 30 a prímestskými spojmi, ktoré stoja na zastávke Rybárska. Zároveň aj nostalgickou linkou, ktorá bude premávať zdarma na trase ARRIVA – centrum – Chrenová – centrum – železničná stanica – Klokočina – ARRIVA.

Cestovný poriadok