Cezhraničná linka Bratislava – Hainburg

Vážení cestujúci,

v prvý deň nového školského roka začala premávať cezhraničná autobusová linka 901 z Bratislavy do rakúskeho Hainburg an der Donau. Pozitívne privítali túto informáciu  hlavne Slováci žijúci alebo pracujúci v rakúskom pohraničí. Na financovaní linky sa po dohode spolupodieľajú traja partneri: Bratislavský samosprávny kraj, Hlavné mesto SR Bratislava a spolková krajina Dolné Rakúsko.

Linka 901 z Bratislavy odchádza spod Mosta SNP a do mesta Hainburg an der Donau, jej trasa vedie cez obec Wolfsthal. Spoje premávajú od pondelka do soboty prevažne v hodinovom intervale, v nedeľu každé dve hodiny.

Pre rakúske prihraničie je v IDS BK vytvorená nová zóna 190. Nakoľko sa jedná o medzinárodnú linku, kde je možné len cezhraničné cestovanie, cestovné lístky sú v predaji v kombinácii novej zóny spolu s bratislavskými zónami (100 + 101 + 190).

Jednorazové lístky sú k dispozícii u vodiča autobusu alebo v aplikácii IDS BK. Električenku si cestujúci majú možnosť zakúpiť prostredníctvom aplikácie IDS BK alebo v pokladniach bratislavskej Autobusovej stanice NIVY.

Všetky aktuálne informácie a cestovné poriadky nájdu cestujúci na webe idsbk.sk a na Cestovné poriadky Bratislava – Wolfsthal – Hainburg an der Donau (arriva.sk) .

V prípade otázok odporúčame cestujúcim obrátiť sa na Infocentrum IDS BK e-mailom na adresu: info@idsbk.sk alebo telefonicky:  0948 102 102.