Agrokomplex Nitra

Od štvrtka 16. augusta do nedele 19. augusta 2018 sa v priestoroch výstaviska v Nitre uskutoční ďalší ročník výstavy Agrokomplex. Návštevníkom, ktorí uprednostnia výhody verejnej dopravy, ponúkame niekoľko tipov ako cestovať k areálu výstaviska linkami MHD a zdieľanými bicyklami arriva bike.

Obsluha Výstaviska

Priamo pred hlavným vstupom do areálu výstaviska sa nachádza zastávka Výstavisko. Na tejto zastávke zastavujú linky 8 14 15 19 25 a 32.

V pešej dostupnosti hlavného vstupu možno využiť tiež zastávku Andreja Hlinku, Centro. Okrem už spomenutých liniek tu možno využiť aj linky 2 4 12 a 13. Výstavisko je od tejto zastávky vzdialené cca 400 metrov (5 minút chôdze).

Frekvencia spojenia

Z hlavných smerov, ktorými sú Klokočina-Diely (linka 32) a oblasť železničnej a autobusovej stanice (linky 14 a 19) je zabezpečený maximálne 20-minútový interval medzi spojmi. Na spoločnom úseku týchto liniek medzi centrom mesta a výstaviskom spoločne vytvárajú 10-minútový interval. V pracovných dňoch v čase špičky sú intervaly medzi spojmi ešte kratšie.

Pre spojenie z ostatných častí mesta si, prosíme, pozrite cestovné poriadky príslušných liniek.

Nad rámec bežného spojenia bude kapacita na vybraných linkách v sobotu posilnená nasadením kĺbových autobusov namiesto autobusov kratšej dĺžky.

Spojenie staníc a výstaviska

Smerom tam

Železničná a autobusová stanica sa nachádzajú na Staničnej ul. vo vzájomnej tesnej blízkosti. Využiť je možné nasledujúce zastávky a linky MHD:

  • Železničná stanica Nitra – priamo pred budovou železničnej stanice: linky 14 a 19 na zastávku Výstavisko
  • Rázcestie Železničná stanica – 200 metrov (3 minúty chôdze) od železničnej stanice: linky 15 a 25 na zastávku Výstavisko alebo linky 2 4 a 12 na zastávku Andreja Hlinku, Centro
  • Rázcestie Autobusová stanica – 300 metrov (4 minúty chôdze) od autobusovej stanice: linky 14 15 19 a 25 na zastávku Výstavisko alebo linky 2 4 a 12 na zastávku Andreja Hlinku, Centro

Okrem pravidelných liniek budú zabezpečené mimoriadne zrýchlené posilové spoje medzi železničnou stanicou a výstaviskom označené ako linka AX. Tieto spoje budú spred železničnej stanice odchádzať medzi 8. a 13. hodinou bezprostredne po príchode vlakov. Posilové spoje nebudú zastavovať na iných zastávkach po trase a bude na nich platiť bežná tarifa MHD.

Počas víkendu 18. – 19.8. je pre milovníkov historických vozidiel medzi železničnou stanicou a výstaviskom naviac zriadená aj špeciálna linka H19, na ktorej bude premávať autobus Karosa ŠL 11 Turist z roku 1975. Objednávateľom tejto linky je občianske združenie Veterany.EU. Upozorňujeme, že kapacita na linke je obmedzená a neplatia na nej cestovné lístky MHD.

Smerom späť

V smere na autobusovú a železničnú stanice je spojenie podobné. Cestovať možno zo zastávok:

  • Výstavisko – priamo oproti hlavnému vstupu do areálu: linky 14 15 a 19 na zastávky Rázcestie Autobusová stanica a Rázcestie Železničná stanica alebo Železničná stanica Nitra, linka 25 (okrem spojov idúcich smer Rybárska) na zastávku Rázcestie Autobusová stanica
  • Andreja Hlinku, Centro – 400 metrov (5 minút chôdze) od hlavného vstupu do areálu: linky 2 4 12 14 15 a 19 na zastávky Rázcetsie Autobusová stanica a Rázcestie Železničná stanica alebo Železničná stanica Nitra, linka 25 (okrem spojov idúcich smer Rybárska) na zastávku Rázcestie Autobusová stanica

Počas víkendu 18. – 19.8. naviac premáva aj historická linka H19.

Cestovné

Pokiaľ nie ste držiteľom čipovej karty ARRIVA NITRA a.s., cestovný lístok si môžete zakúpiť priamo u vodiča autobusu. Lístok platí 60 minút od zakúpenia a počas platnosti s ním možno neobmedzene prestupovať. Celé cestovné stojí 0,80 €. Dôchodcovia, držitelia preukazov ŤZP, ŤZP-S, držitelia Jánskeho plakety, deti a študenti platia 0,50 €. Upozorňujeme, že v prípade zľavneného cestovného je potrebné mať pri sebe doklad oprávňujúci na zľavu.

Cestujúcim, ktorí spoja návštevu výstavy s dlhším pobytom v meste, dávame do pozornosti 24-hodinový lístok na ľubovoľný počet ciest za jednotnú cenu 2,40 €. Tento možno taktiež zakúpiť priamo u vodiča autobusu.

Cestovný poriadok linky H19 obsluhovanej retrobusom 18. a 19.8.2018

 

K výstavisku sa viete dopraviť aj zdieľanými bicyklami arriva bike. Najbližšie stanovisko sa nachádza pred OC Centro Nitra na Tr. Andreja Hlinku. Lokality staníc nájdete tu.